You are currently viewing Zastosowanie strzykawek w domu

Zastosowanie strzykawek w domu

Problemy zdrowotne są trudne do przewidzenia a szybki dostęp do środków medycznych może być utrudniony z uwagi na miejsce zamieszkania, czy porę dnia. Dlatego warto posiadać w domu dobrze wyposażoną apteczkę. Sklepy stacjonarne i internetowe (nie tylko apteki) oferują całą gamę apteczek o zróżnicowanej zawartości, ale można też skompletować ją samodzielnie. Poza lekami, materiałami opatrunkowymi i środkami do dezynfekcji warto pamiętać też o umieszczeniu w niej kilku strzykawek o różnej wielkości.

Strzykawki nie tylko do zastrzyków

strzykawkaPierwszym skojarzeniem ze strzykawką jest z pewnością wykonywanie zastrzyków, ale jej zastosowanie może być znacznie szersze. Oczywiście głównym celem posiadania strzykawki jest zazwyczaj możliwość wykonania zastrzyków z insuliny czy przeciwzakrzepowych, które w prosty sposób można wykonać samodzielnie, ale w warunkach domowych strzykawka kupiona pierwotnie do apteczki przyda się też w innych sytuacjach. Posiadacze akwariów z powodzeniem wykorzystają strzykawkę do pobierania wody i badania jej jakości za pomocą różnego rodzaju testów akwarystycznych. W akwariach roślinnych z dozowaniem dwutlenku węgla strzykawka jest najprostszym sposobem napełniania wodą licznika bąbelków, który pozwala na kontrolę ilości CO2 wprowadzanego do wody. Strzykawka (oczywiście bez igły!) może też przydać się do czyszczenia różnego typu trudnodostępnych powierzchni, które wymagają użycia niewielkiej ilości wody pod ciśnieniem dozowanej na takiej samej zasadzie, jak robi to laryngolog podczas czyszczenia uszu w trakcie wizyty lekarskiej. Miłośnicy potraw mięsny wykorzystują z kolei specjalne strzykawki do nastrzykiwania mięsa marynatą, dzięki czemu potrawy zyskują niepowtarzalny smak.

Zastosowania strzykawek są bardzo różnorodne i z pewnością nie ograniczają się do stosowania iniekcji, marynowania mięsa czy badania wody w akwarium. Wbrew powszechnej opinie jest to przyrząd wielofunkcyjny, a przy tym bardzo tani, dlatego warto mieć w domu kilka strzykawek różnego rodzaju, ponieważ w każdej chwili możemy odkryć ich nowe zastosowanie w życiu codzienny.