You are currently viewing Zastosowania pyt PIR

Zastosowania pyt PIR

Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego jest bardzo ważny, w przypadku każdego typu budynku. Bardzo ważne jest, by wybierać te nowoczesne rodzaje izolacji. Sa one znacznie bardziej skuteczne, a dodatkowo, bardziej wytrzymałe na niekorzystne warunki otoczenia.

Zalety płyt PIR

podłogowa płyta warstwowa pirW obecnych czasach coraz rzadziej sięga się po tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak styropian Maja one bowiem dosyć istotne wady, które wodują, że ich skuteczność izolacyjna nie jest najwyższa. Tymczasem te nowoczesne materiały izolacyjne, jak podłogowa płyta warstwowa pir, sa znacznie bardziej skuteczne, jeżeli chodzi o izolację termiczna. Jest to możliwe dzięki sposobowi wykonania tych płyt, opartemu o spieniony poliuretan, który jest bardzo skutecznym materiałem izolacyjnym. Dodatkowo, materiał ten jest bardzo odporny, co ma wpływ na to, do jakich rodzajów izolacji można go używać. Płyt PIR można wiec używać nie tylko do izolacji ścian, czy tez sufitów, ale także i podłóg. Na tego rodzaju płytach nie robi bowiem większego wrażenia wilgoć, która dla innych materiałów podobnego typu jest bardzo groźna, mogąc powodowa ich poważne uszkodzenie. Dodatkowo, płyty PIR sa bardzo cienkie i bardzo lekki, co znacznie ułatwia ich stosowanie w praktyce. Skuteczność i wytrzymałość opisywanych rodzajów płyt związana jest bezpośrednio z faktem ich warstwowej budowy. Dzięki temu mimo mniejszej grubości niż innego rodzaju materiały izolacyjne, opisywany rodzaj izolacji jest nie tylko tak samo skuteczny, ale w niektórych przypadkach okazuje być znacznie bardziej skutecznym w powstrzymaniu ciepła.

W obecnych czasach stopniowo widać zmiany w podejściu do używanych materiałów izolacyjnych. Duża popularnością cieszą się wiec te nowoczesne materiały, wykonane z tworzyw sztucznych. Sa one cieńsze, lżejsze, ale jednocześnie znacznie bardziej skuteczne.