You are currently viewing Zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Nieinwazyjna metoda leczenia polegająca na poddawaniu pacjenta działaniu mieszanin gazowych, które zawierają wysokie stężenie tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia, cieszy się dużą popularnością. Tlenoterapia hiperbaryczna wykorzystuje specjalne komory, czyli urządzenia, które leczą tlenem. Metoda skutecznie wspomaga terapię obrzęków, oparzeń, zatruć, urazów oraz zakażeń.

Wskazania do skorzystania z tlenoterapii hiperbarycznej

tlenoterapia hiperbarycznaJest ona doskonałym sposobem na poprawienie naturalnych mechanizmów i procesów naprawczych naszej skóry. Sprawdza się także w przypadkach, kiedy dochodzi do zatrucia tlenkiem węgla, ostrego niedokrwienia tkanek miękkich. Osoby korzystające z tej metody leczenia wchodzą do zamykanych szczelnie komór. Jest w nich stopniowo podwyższane ciśnienie, a następnie utrzymywane jest na stałym wyrównanym poziomie. Czas trwania zabiegu jest zawsze dostosowany indywidualnie do każdego pacjenta, ustala go lekarz. W wielu sytuacjach niezwykle pomocna okazuje się tlenoterapia hiperbaryczna. Zabieg przynosi pożądane rezultaty, jednak tylko wówczas, gdy wykonywany jest regularnie. Efektem zabiegów jest zwiększenie ilości tlenu w organizmie, dotlenienie tkanek, przyspieszenie gojenia ran, usprawnienie krążenia, zwiększenie odporności. Metoda ta działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie, przyspiesza eliminację tlenku węgla z organizmu. Jej zaletą jest fakt, iż jest ona bezpieczna. Komora hiperbaryczna wspomaga leczenie wielu schorzeń.

Ma szerokie zastosowanie, dlatego cieszy się coraz większą popularnością w obecnych czasach. Przeciwwskazaniem do skorzystania z zabiegu są operacje w okolicach klatki piersiowej lub choroby płuc. Nie mogą z niej korzystać także kobiety w ciąży, osoby z padaczką. Podczas zabiegu może pojawiać się dyskomfort, zatykanie uszu, bóle głowy oraz wymioty.