You are currently viewing Zalety drewnianych drzwi do domów

Zalety drewnianych drzwi do domów

 

Każdy właściciel domu czy mieszkania prędzej czy później stają przed dylematem dotyczącym wyboru odpowiednich drzwi, jakie zainstalują w swoich wnętrzach. Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi i materiałów, z których są one wykonane i każda z tych opcji ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Są jednak rozwiązania wyraźnie cieszące większą popularnością, niż inne. 

Ceny drzwi z ościeżnicami

drewniane drzwi z ościeżnicąOsoby, które po raz pierwszy stają przed koniecznością podjęcia decyzji o zakupie drzwi bywają zaskoczeni, że drewniane drzwi z ościeżnicą kosztują więcej, niż się spodziewali. Zazwyczaj myśląc o drzwiach niedoświadczeni właściciele nieruchomości biorą pod uwagę jedynie koszty samego skrzydła, a kiedy w praktyce okazuje się, że wybierając nowy kolor drzwi drewnianych muszą wymienić też ościeżnice, ostateczna cena jest wyższa. Tak naprawdę ceny drzwi z ościeżnicami obecnie są bardzo atrakcyjne biorąc pod uwagę jakość ich wykonania. Prawdziwe drzwi drewniane są aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku, zdecydowanie wyprzedzając modele wykonane z tworzyw sztucznych i różnego rodzaju sklejek. Decydując się na tak porządnie wykonane produktu nie warto przeżywać stu czy dwustu złotych więcej za ościeżnicę w tym samym kolorze, ponieważ trzeba pamiętać, że raz zamontowane drzwi będą nam służyły prawdopodobnie przez około dwie dekady, więc przeliczając ich koszt na rok czy miesiąc ich użytkowania, będą to groszowe kwoty.

Wybierając odpowiednie drzwi do swoich mieszkań i domówi zdecydowana większość z nas decyduje się od razu na wymianę ościeżnic, które będą dopasowane do nowego skrzydła, na które się zdecydujemy. Ościeżnica stanowi oczywiście dodatkowy koszt, ale nie na tyle wysoki, żeby biorąc pod uwagę czas użytkowania drzwi mógł wpływać na nasze decyzje.