You are currently viewing Zakup modelu anatomicznego

Zakup modelu anatomicznego

Podczas naszej edukacji wielokrotnie zahaczamy o tematy związane z człowiekiem. Ja, jako nauczycielka biologii, niejednokrotnie staram się obrazowo przekazywać moim uczniom wiedzę. Wiem, że niezwykle trudno jest nauczyć się biologii, jeśli nie widzimy danych procesów, czy też elementów budowy anatomicznej. Z tego też powodu w podręcznikach jest wiele rycin.

Gdzie możemy kupić modele anatomiczne?

przydatne szkolne modele anatomicznePrzyznać jednak trzeba, że niejednokrotnie takie płaskie, statyczne rysunki nie przemawiają do uczniów. O wiele lepiej jest im korzystać z modeli trójwymiarowych. Z tego też powodu postanowiłam zainwestować i zakupić na potrzeby pracy modele anatomiczne. Przydatne szkolne modele anatomiczne znacznie ułatwiają omawianie budowy człowieka. Model, który wybrałam jest doskonałą pomocą naukową. Model składa się z wielu części, które są odczepiane i obrazują kolejne fragmenty ciała człowieka. Przykładowo, początkowo widzimy model z zewnątrz, po zdjęciu pierwszej warstwy widzimy budowę mięśniową, a następnie budowę naczyń krwionośnych, a potem kości. Model taki doskonale prezentuje to, w jaki sposób zbudowany jest człowiek. Dodatkowo zainwestowałam w modele budowy oka w postaci rozkładanego przekroju, a także w modele narządów rozrodczych. Oferta sklepów internetowych była jednak znacznie większa. Wbrew pozorom ceny za takie modele nie są wysokie, więc warto z nich korzystać regularnie.

Ogromną zaletą jest również dokładne odwzorowanie na nich budowy anatomicznej człowieka. Jestem pewna, że z tych modeli niejednokrotnie będę korzystała podczas zajęć z moimi uczniami. Modele pozwalają znacznie łatwiej przekazać wiedzę, a ta zostaje szybciej przyswojona. Dzięki modelom uczniowie mogą zobaczyć realne wymiary każdego elementu budowy anatomicznej człowieka.