Zakup i stosowanie olejku z drzewa herbacianego

Bycie nastolatką nie jest proste. Chociażby z tego względu, że cera przechodzi najgorszy okres z możliwych. Buntuje się przeciw stosowanym kosmetykom, racząc nas co chwilę nowymi wykwitami lub co gorsza zaawansowanym trądzikiem. Okazuje się, że takie problemy znane są także dorosłym kobietom. Co piąta z nas boryka się takim problemem także w dorosłym życiu. Co zatem robić by sobie pomóc?

Kuracja olejkiem z drzewa herbacianego

olejek z drzewa herbacianegoLudzie od wieków znają i cenią sobie właściwości olejków eterycznych. Wśród nich jest wiele takich o właściwościach leczniczych. Bez wątpienia należy do nich olejek z drzewa herbacianego. To dobry środek odkażający i leczący wykwity skórne. Co najważniejsze, zapobiega powstawaniu nowych zmian, które bardzo często są uciążliwe i powracają, mimo stosowania różnych kuracji dermatologicznych. Olejek zamknięty jest w małej buteleczce z ciemnego szkła, które nie dopuszcza światła. Wszystko po to by zachować pierwotne właściwości. stosowanie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych umiejętności. Dosłownie kilka kropel wystarczy nałożyć na wacik kosmetyczny i przemyć miejsca dotknięte wypryskami. Poprawa powinna być odczuwalna już po dwóch tygodniach regularnego stosowania. Dawkę można zmniejszyć wraz z nastaniem poprawy. Wskazane jest jednak stosowanie tego środka rano i wieczorem. Dodatkowym plusem jest charakterystyczny, odświeżający zapach, który wprawia w dobry nastrój, a na twarzy wywołuje uczucie świeżości i czystości.

Czasami warto odstawić to co znane i reklamowane w prasie kobiecej. Cera także potrzebuje odpoczynku od dotychczas stosowanych kosmetyków, często naładowanych mnóstwem zbędnych substancji. To co naturalne jest najzdrowsze dla naszej skóry i dla nas samych. Może zatem warto spróbować i przekonać się na własnej skórze,  w czym rzecz?