You are currently viewing Zabezpieczamy płytki balkonowe

Zabezpieczamy płytki balkonowe

 

Żyjemy w kraju, w którym bardzo dużo dni w ciągu roku jest deszczowych. Przez wiele miesięcy panują też ujemne temperatury, bardzo często poparte opadami śniegu. Nasze domy więc, a przede wszystkim elewacje są narażone na zniszczenia z powodu działania czynników zewnętrznych. Należy więc je odpowiednio zabezpieczyć, ze szczególnym naciskiem na tarasy i balkony. 

Ochrona balkonu przed gromadzeniem się wody

okapniki balkonoweKlimat, jaki panuje w naszym kraju, opiera się bardzo mocno na chłodnych i często deszczowych dniach. Zmienne czynniki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na elewacje naszych domów, ale też kafelki, którymi zazwyczaj wyłożone są nasze balkony oraz tarasy. Jeżeli chcemy, aby zainwestowane w pięknie wyglądający balkon pieniądze nie poszły na marne, to warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Najprostszym z nich są okapniki balkonowe, skutecznie zabezpieczające przed gromadzeniem się wody pod płytkami. Okapnik odprowadza wodę na zewnątrz. Jest to o tyle korzystne, że normalnie gromadząca się woda przedostaje się zazwyczaj pod płytki, powodując ich podnoszenie się. Zimą natomiast, pod wpływem ujemnych temperatur, woda zamarza i powoduje pękanie kafelek. Jeżeli wiec nasze balkony i tarasy nie będą wyposażone w proste, ale skuteczne systemy odprowadzające wodę, to może się okazać, że co wiosnę będziemy zmuszeni przeprowadzać remont. A to jest raczej mało opłacalne. Tym bardziej przy współczesnje technologi, pozwalającej w niedrogi sposób zadbać o nasze balkony.

Balkony czy tarasy powinny być odpowiednio zabezpieczone przed gromadzeniem się wody. Jest to bardzo ważne szczególnie w naszym kraju, gdzie warunki pogodowe bardzo często nie znają litości. Częste opady deszczy czy śniegu mogą przyczyniać się do niszczenia płytek zewnętrznych, jeżeli odpowiednio ich nie zabezpieczymy.