You are currently viewing Zabawy z chustą integracyjną

Zabawy z chustą integracyjną

Praca animatora wiąże się nie tylko z ogromem kreatywności, ale także z odpowiednim podejściem do dzieci. To właśnie od animatora zależy dobór zabaw, przebieg spotkania z dziećmi oraz to, jak szybko zintegruje on grupę. Idealnym narzędziem w pracy animatora jest kolorowa chusta. Jakie zabawy z nią będą najciekawsze? Postaram się podpowiedzieć poniżej. 

Ciekawe zabawy z chustą animacyjną dla dzieci 

chusta integracyjnaChusta animacyjna to rzecz, bez której nie może obyć się żaden animator zabaw. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku, kiedy grupa dzieci jeszcze się nie zna, na przykład na początku roku szkolnego czy na obozie wakacyjnym. Chusta jest kolorowa, a każdy z kolorów występuje co najmniej dwukrotnie. Na środku często znajduje się również otwór. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu tego przedmiotu, może stać się idealnym narzędziem służącym do zapoznania się przez całą grupę. Taka chusta integracyjna wymaga jednak właściwego doboru zabaw. Świetnym pomysłem może być gra w zamiany. Dzieci trzymają chustę w różnych miejscach, a animator podaje jakiś kolor. Wszystkie dzieci, które trzymały za ten kolor muszą podać po kolei swoje imiona i zamienić się miejscami z kolegami. Inną ciekawą zabawą jest ta, kiedy wszyscy zamykają oczy, a animator bezgłośnie wskazuje jedno dziecko, które chowa się pod chustą. Zadaniem innych dzieci jest odgadnięcie, kto ukrył się pod spodem. Jeszcze inna gra, w której dzieci poznają się bardziej, jest ta, gdzie każde dziecko mówi zdanie o sobie, a inne, które lubią to samo, przebiegają pod chustą i zajmują inne miejsce.

Zabawy z chustą to idealny sposób, aby dzieci mogły poznać się bardziej oraz zawszeć przyjaźnie. Chusta animacyjna pozwala także na włączenie także trochę ruchu do zabawy, kiedy na przykład dzieci muszą przebiegać pod nią. Poza tym, jest to świetne urozmaicenie każdego pokazu animacyjnego. Istnieje bowiem wiele ciekawych zabaw z taką chustą.