You are currently viewing Wymarzony domek całoroczny

Wymarzony domek całoroczny

Wiele osób mieszkających w dużych miastach, posiada niewielkie działki, na które przyjeżdżają w każdej wolnej chwili. Można na niej postawić domek, który będzie używany okazjonalnie lub nawet prze cały rok i pomieści wszystkich domowników.

Jak są budowane domki całoroczne?

budowa domków całorocznychBudowa klasycznego, murowanego domu, zajmuje nawet kilka miesięcy od chwili rozpoczęcia do momentu oddania go do użytkowania. Jednak można dom wybudować znacznie szybciej i przede wszystkim taniej. Budowa domków całorocznych zajmuje maksymalnie kilka tygodni. Producent tworzy projekt i stawia konstrukcję zgodnie z jego wytycznymi. Do klienta trafia gotowa budowla, którą trzeba odpowiednio zamocować na wybranej powierzchni. Takie domki są wyposażone w łazienki, kuchnie, salon, a nawet sypialnię. Klienci wybierający domki całoroczne, najczęściej pragną mieć większy domek, ponieważ planują w nim spędzać więcej czasu niż tylko na wakacje. Są one budowane z drewna i metalu, dzięki czemu są wytrzymałe. Ponadto mają one zamontowane szczelne okna i drzwi oraz mogą być ocieplone, przez co nie groźna będzie żadna zima. Na budowę letniskowych domków nie trzeba mieć specjalnego pozwolenie, liczy się głównie ilość metrów w podstawie budowli. Przeważnie całoroczne domki mają powierzchnię od trzydziestu pięciu do pięćdziesięciu jeden metrów i z powodzeniem wystarczają dla czteroosobowej rodziny. Oczywiście liczy się rozplanowanie przestrzenne pomieszczeń i ich umeblowanie, które powoduje, że mamy wrażenie, że jest większe niż jest faktycznie.

Z każdym rokiem przybywa klientów korzystających z całorocznych domków, ponieważ są one świetną alternatywą dla klasycznych, murowanych domów. Ich budowa zajmuje znacznie mniej czasu niż domu murowanego i przede wszystkim jest tańsza.