You are currently viewing Wykończeniowe listwy przy podłodze

Wykończeniowe listwy przy podłodze

 

Bardzo ważnym elementem wykończenia wnętrz są listwy, które w elegancki sposób łączą podłogi ze ścianami. Zazwyczaj nie zwracamy na nie uwagi, jednak gdyby ich w pomieszczeniach nie było, to czegoś by nam brakowało. Istnieją różne rodzaje listewek, których używa się we wnętrzach. Dopasowuje się je zarówno kolorystycznie, jak i pod kątem rodzaju materiału, do całego wystroju wnętrza.

Dekoracyjne listwy we wnętrzach

listwy przypodłogowe białeDobrze urządzone wnętrze do takie, w którym dużą wagę przywiązuje się do detali. Dbałość o najmniejsze szczegóły powoduje, że dane pomieszczenie jest atrakcyjne wizualnie i ma swój klimat. Jednym z takich elementów aranżacji wnętrz, który jest bardzo istotny, ale mało osób zwraca na niego uwagę, jest listewka między ścianą a podłogą. Takie listwy wykańczają wizualnie wnętrze. Używa się różnych kolorów listewek, wykonanych z różnych materiałów, jednak najbardziej popularne w ostatnim czasie są łączone listwy przypodłogowe białe MDF. Mają one wiele zalet, a jedną z największych jest łatwość w ich obróbce. Są też bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, na które są bardzo mocno narażone w mieszkalnych wnętrzach. Listwy MDF występują w różnych wysokościach. Od kilku lat modne są wysokie listewki, które są też elementem dekoracyjnym przy okazji. Do niedawna starano się, żeby listwy były niskie i mało widoczne. Na dzień dzisiejszy zupełnie się to zmieniło. Białe listewki bardzo ładnie współgrają z jasnymi ścianami w pastelowych odcieniach.

We wnętrzach domów czy mieszkań są pewne elementy aranżacji, na które czasami zupełnie nie zwracamy uwagi. A wbrew pozorom, są one bardzo istotne. Należą do nich na przykład listwy przypodłogowe. Na dzień dzisiejszyc większość wnętrz projektowanych jest w taki sposób, żeby listwy te były jednym z elementów dekoracyjnych.