You are currently viewing Wygodne wiaty na rowery

Wygodne wiaty na rowery

Coraz więcej naszych pracowników zaczęło ostatnio przesiadać się z samochodów na rowery, i jeździć nimi do pracy. Jednak okazało się to mieć również kilka mankamentów, bo podczas gdy miejsca na samochody na parkingu przy zakładzie mamy wystarczająco dużo, to jednak miejsc do pozostawiania rowerów zdecydowanie brakowało.

Zabezpieczona wiata do parkowania rowerów

wiata rowerowa na zamekPrzez chwilę mieliśmy pomysł by dostawić kolejne stojaki na rowery, aczkolwiek wydało nam się to rozwiązaniem zbyt prostym i zbyt pobieżnym, zwłaszcza iż zakład był położony z dala od centrum miasta, a nawet mimo dobrego nadzoru nad terenem, rowery na stojakach nie były dobrze zabezpieczone przed kradzieżą. Ostatecznie, przy zakładowym parkingu stanęła wiata rowerowa na zamek, otwierana przez pracowników ochrony przed rozpoczęciem zmiany i po jej zakończeniu. Dzięki temu, rowery są zamknięte i zabezpieczone podczas normalnych godzin pracy obiektu, aczkolwiek na życzenie pracowników wiata może być otwarta w dowolnym momencie. Zadaszenie chroni rowery przed zamoczeniem w razie deszczu, a ściany z tworzywa sztucznego zapobiegają także zakurzeniu czy zawilgoceniu, aczkolwiek wiata należy do dość prostych konstrukcji, i nie ma zbyt wielu udogodnień. Do naszych potrzeb i potrzeb naszych pracowników jest jednak wręcz idealna, dlatego nie potrzebujemy żadnego bardziej skomplikowanego miejsca do przechowywania rowerów na terenie zakładowym.

Wiaty te są dostępne w najróżniejszych odmianach, od bardzo prostych po zdecydowanie skomplikowane, a tworzone są przez firmy które mają w ofertach zarówno wiaty, jak i blaszane garaże na samochody i podobne konstrukcje tymczasowe. Nawet najbardziej skomplikowane wiaty są dość tanie, i mogą być ulokowane z łatwością w dowolnym miejscu.