You are currently viewing Worki podstawą zakiszania

Worki podstawą zakiszania

 

Prawidłowe żywienie zwierząt to podstawa odpowiedniego prowadzenia gospodarstwa rolnego opartego na hodowli zwierząt. Zwracanie uwagi na prawidłowy proces przygotowania pożywienia dla naszych zwierząt jest nieodzownym elementem dobrej hodowli.

Dobra sianokiszonka wymaga worków

worki do kiszonekKażdy doświadczony hodowca wie, że bez prawidłowego żywienia swoich zwierzą nie ma co liczyć na dobre wyniki ani na zadowalające przychody. Wysokiej jakości materiał paszowy może zagwarantować nam nie tylko lepsze jego wykorzystanie przez zwierzęcy układ pokarmowy, ale także znacznie poprawiony układ odpornościowy i wytrzymałość organizmu. Jednymi z pierwszych i zarazem najbardziej podstawowych materiałów służących do skarmiania ich zwierzętom, są kiszonki wszelkich rodzajów. Wśród wielu, wyróżniają się dwie, najbardziej popularne, mianowicie kiszonka z kukurydzy oraz sianokiszonka. Ta druga wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych oraz cechuje się większym bezpieczeństwem stosowania i jest bardziej zbliżona do naturalnego pokarmu krów, czyli świeżej trawy. W porównaniu do kiszonej kukurydzy cechuje się jednak mniejsza kalorycznością. Samo przygotowanie sianokiszonki nie jest skomplikowane, opiera się na ścięciu trawy i zbelowaniu jej po lekkim podeschnięciu, należy jednak uważać żeby jej nie przesuszyć, gdyż brak wilgoci uniemożliwi proces kiszenia. Następnie belę siana należy owinąć folią, lub zastosować worki do kiszonek. Worki to opcja tańsza i znacznie szybsza, gdyż nie wymaga odpowiedniej maszyny w postaci owijarki.

Dobierając odpowiedni sposób przygotowania sianokiszonki, warto wybrać worki do kiszonek, gdyż ich niska cena i stosunkowo duża wytrzymałość, pozwolą na wysoką opłacalność produkcji i zagwarantuje to szybki zwrotów poniesionych kosztów.