You are currently viewing Wałek z grawerem

Wałek z grawerem

Domowe wypieki mogą być świetną zabawą dla całej rodziny, zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci. Wspólne mieszanie składników, wyrabianie ciasta czy wykrawanie i zdobienie ciastek to to, co maluchy lubią najbardziej w kuchni.

Jakie są rodzaje wałków?

grawerowane wałki do ciastaPrzygotowanie ciasta może sprawić nieco kłopotu, gdyż przeważnie zawiera więcej składników i trzeba je robić etapami. Z ego względu znacznie prostsze są ciasteczka, gdyż najczęściej zawierają maksymalnie kilka składników i może je zacząć dekorować jeszcze przed upieczeniem. Oczywiście do przygotowania ciasta do wykrawania ciastek wymaga posiadania klasycznego wałka, którym rozwałkujemy ciasto na odpowiednią grubość. Natomiast potem można przystąpić do jego dekorowanie i tu przydają się grawerowane wałki do ciasta, które bez problemu kupimy w sklepie z akcesoriami kuchennymi czy ww internecie. Przeważnie wyglądają one tak samo jak zwykłe model, z tą różnicą, że na na całej powierzchni, w równych odstępach mają wygrawerowane określone wzroki. Mogą to być gwiazdki, serduszka, kwiatuszki czy dowolne zwierzątka, które w oryginalny sposób zmieniają powierzchnię ciasta. W taki sposób można dekorować wszelkiego rodzaju ciasteczka, masę cukrową czy nawet czekoladki. Wystarczy przeturlać wałek po gładkiej powierzchni ciasta z odpowiednią siłą nacisku, aby uzyskać płytko lub głęboko osadzone wzorki. Dzięki takiemu wałkowi, możemy stworzyć wyjątkowe smakołyki na święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy Walentynki, a nawet urodziny czy Dzień Babci.

Wałki z grawerowanymi wzorkami są przeważnie droższe od zwykłych ze względu na ich wykonanie. Najlepszej jakości są drewniane wałki, które są trwałe i estetycznie wyglądają. Świetnie się nadają na prezent, a możemy je upić już za około pięćdziesiąt złotych.