You are currently viewing Uzyskanie pozwolenia na transport odpadów

Uzyskanie pozwolenia na transport odpadów

Bardzo często dużym wyzwaniem dla firm, które zajmują się wykonywaniem przewozu odpadów jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń na wykonywanie tego rodzaju czynności. Niekiedy jest to związane między innymi z faktem, że transport odbywa się przez terytorium danego kraju, a tam obowiązują nieco inne przepisy.

Sprawny transport odpadów

pozwolenie na transport odpadów - włochyZ tego też powodu konieczne może się okazać spełnienie dodatkowych warunków, które będą dotyczyły między innymi określonych norm środowiskowych. Niekiedy może się to wiązać z inną organizacją pracy w naszej firmie, albo skorzystaniem z innych rozwiązań technologicznych, czy nawet wymianie naszej floty samochodowej. Wszystko to należy jednak bardzo dokładnie sprawdzić. Jeśli chodzi o pozwolenie na transport odpadów – włochy co do zasady jako kraj należący do Unii Europejskiej mają bardzo zbliżone przepisy dotyczące tego rodzaju danych. Z tego też powodu uzyskanie pozwolenia na wykonywanie transportu odpadów w tym państwie nie wiąże się z koniecznością dokonywania poważnych zmian w zakresie funkcjonowania danej firmy. Nie mniej jednak konieczne jest pilnowanie stałego przestrzegania poszczególnych norm. Ważne jest to, aby nie uległy one zmianie na niższe. W ten sposób podczas kontroli może się okazać, że niezbędne jest poprawienie poszczególnych parametrów z związanych. Może się to dla nas wiązać z koniecznością poniesienia wydatków na ten cel.

Nie mniej jednak bardzo duże znaczenie może mieć także spełnienie poszczególnych kryteriów podczas wykonywania określonego typu transportu. Bardzo często zależne jest to od przewożonych przez nas odpadów. Jeżeli nie należą one do odpadów niebezpiecznych wymogi, jakie należy spełniać są o wiele niższe. W innych przypadkach musimy się nieco bardziej postarać.