You are currently viewing Szukałam opiekunki do pracy w Niemczech

Szukałam opiekunki do pracy w Niemczech

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Moja rodzina przed wieloma laty wyprowadziła się do Niemiec. Rodzice zdecydowali się tutaj pozostać. Teraz mama była już w podeszłym wieku i wymagała całodniowej opieki. Ja i mąż pracowaliśmy, dlatego nie byliśmy w stanie zapewnić jej takiej opieki. Postanowiliśmy wynająć opiekunkę. Szukaliśmy kogoś kto zna język polski, ponieważ mama mimo wielu lat pobytu w tym kraju wciąż lepiej mówiła po polsku.

Znalazłam fachową opiekunkę dla mamy

fachowa opiekunka w niemczech - oferta pracyPoszukiwania odpowiedniej opieki dla mamy rozpoczęliśmy od internetu. Dodałam na jednym z portal ogłoszenie zatytułowane: fachowa opiekunka w niemczech – oferta pracy i czekałam, aż ktoś się zgłosi. Szybko zaczęły do mnie napływać CV kandydatek i kandydatów do pracy. Wybrałam kilka osób, które wydawały mi się najbardziej kompetentne i umówiłam się z nimi na wstępne rozmowy. Każdej osobie zaproponowałam elastyczny grafik pracy oraz odpowiednie wynagrodzenie. Wytłumaczyłam też na czym będzie polegała jego opieka. Mama była schorowana, dlatego wybierałam tylko fachowe opiekunki, które miały odpowiednie wykształcenie medyczne lub doświadczenie w pracy z osobami chorymi na podobne schorzenia co mama. Kilka osób zrezygnowało po wstępnej rozmowie, ale wciąż miałam kilka kandydatek do rozpatrzenia. W końcu udało mi się wybrać jedną osobę z którą nawiązałam stosunek pracy. Byłam bardzo zadowolona z jej usług.

Była to fachowa, profesjonalna i solidna opiekunka doświadczone w pracy z osobami starszymi. Bardzo dobrze sprawowała ona opiekę nad moją mamą. Wiedziała jakie są potrzeby osób starszych i jak powinno się je pielęgnować w chorobie. Była bardzo miła i nie była roszczeniowa. Nie przeszkadzały jej dodatkowo płatne nadgodziny. Mama również była zadowolona z tego, że miała opiekunkę z którą mogła porozmawiać w ojczystym języku.