You are currently viewing Szelki norweskie dla większych psów

Szelki norweskie dla większych psów

W trosce o naszych czworonogów jesteśmy w stanie zrobić dla nich wiele. Wybieramy najlepszej jakości karmy, wyprowadzamy na spacer (czasem bardzo wcześnie rano), bawimy się z nimi po powrocie z pracy. Chcemy, aby nasze psy były szczęśliwe, tak samo jak one, jak nikt inny, potrafią uszczęśliwić nas. Dlatego troszcząc się o ich bezpieczeństwo, warto wyposażyć się w szelki norweskie, które zapewnią im dużą wygodę.

Zalety szelek norweskich

szelki norweskieWiele nowych właścicieli zastanawia się czy zakupić psu zwykłą obrożę, do której można przypiąć smycz wychodząc na spacer czy wyposażyć się dodatkowo w szelki. Otóż wiele psów, szczególnie szczeniaków, potrzebuje szelek, ponieważ zapewnią mu one komfort ruchów. Zwykłe szelki, które zakupimy w każdym sklepie mogą nie sprawdzić się w przypadku każdego psa i każdej rasy. Mogą one, np. być zbyt ciasne w niektórych miejsca co może prowadzić do ucisku dróg oddechowych sprawiając, że pies będzie mieć problem z zaczerpnięciem tchu. Wyjściem z takiej sytuacji może być zakup specjalnych akcesoriów, które będą lepiej dopasowane i nie będą mu przeszkadzać. Ciekawym typem takich akcesoriów są szelki norweskie. Profesjonaliści stworzyli je zwłaszcza dla dużych psów. Takie szelki wyposażone są w szerszy pas znajdujący się na klatce piersiowej zwierzaka, dzięki czemu nie wysuwa on się z szelek a jednocześnie jego ruchy nie są w żaden sposób ograniczone. Szelki te sprawdzą się u silnych psów takich jak berneński pies pasterski.

Każdy dobry właściciel psa chce dla niego jak najlepiej, warto więc zapoznać się z wszelkimi informacjami i typami szelek, by wybrać te najlepiej dopasowane do rasy i gabarytów psa. Na przykład szelki norweskie nie sprawdzą się w przypadku czworonogów o zbyt dużej ilości energii i szerokim zakresie ruchów.