You are currently viewing Suche mieszkania po zalaniu

Suche mieszkania po zalaniu

Dzisiejsze budynki są nieco inaczej budowane niż jeszcze kilka dekad temu, gdyż wiemy jakie posiadały wady. Bardzo często, stare kamienice nie były ocieplane, zatem wilgoć na parterze czy w piwnicy była standardem dla mieszkańców.

Jak osuszyć mokre mury budynku?

osuszanie murów warszawaWoda, którą wchłonęły mury, może je opuścić tylko w postaci pary wodnej, które będzie wynikiem działania skutecznego ogrzewania. Do tego celu są stosowane specjalne wentylatory strumieniowe i promienniki, ponieważ są bardzo mocne i nadają się do dużych powierzchni. W wyniku zalania budynku, przeważnie mury są nasiąknięte wodą do wysokości kilkudziesięciu centymetrów, zatem potrzeba nieco czasu, aby mogła ona z nic wyparować. Specjalistyczne firmy, stosują w tym celu wyjątkowo mocne grzejniki strumieniowe, które jednocześnie działają od zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Dzięki temu, mury znacznie szybciej wysychają i można rozpocząć kolejny etap prac. Kiedy źródło oraz efekty działania wilgoci zostaną usunięte, to można przystąpić do odgrzybiania. Tego typu prace są oddzielnie wykonywane w każdym pomieszczeniu. Stosuje się w nich środek grzybobójczy o miejscowym działaniu, zatem musi być on nałożony na całą powierzchnię zaatakowaną przez pleśń i grzyby. Jeżeli ściany i elewacja budynku jest bardzo zamoczona, to może się okazać konieczne usuwanie wierzchniej warstwy elewacji. Żeby usługa została dokładnie wykonana, to nie może pozostań ani kawałek muru zaatakowanego przez grzyby, ponieważ z pewnością temat wilgoci i pleśni powróci jak bumerang.

Chcąc osuszyć mieszkanie, dom, garaż czy też piwnicę, to koniecznie należy zdać się na pomoc profesjonalistów z tej branży. Są oni w stanie szybko i skutecznie doprowadzić zalany lokal do użytku. Cena takiej usługi zależy od metrażu oraz rodzaju powierzchni.

Więcej na stronie www.dryart.pl