Dzisiejsze budynki są nieco inaczej budowane niż jeszcze kilka dekad temu, gdyż wiemy jakie posiadały wady. Bardzo często, stare kamienice nie były ocieplane, zatem wilgoć na parterze czy w piwnicy była standardem dla mieszkańców.
Jak osuszyć mokre mury budynku?
Woda, którą wchłonęły mury, może je opuścić tylko w postaci pary wodnej, które będzie wynikiem działania skutecznego ogrzewania. Do tego celu są stosowane specjalne wentylatory strumieniowe i promienniki, ponieważ są bardzo mocne i nadają się do dużych powierzchni. W wyniku zalania budynku, przeważnie mury są nasiąknięte wodą do wysokości kilkudziesięciu centymetrów, zatem potrzeba nieco czasu, aby mogła ona z nic wyparować. Specjalistyczne firmy, stosują w tym celu wyjątkowo mocne grzejniki strumieniowe, które jednocześnie działają od zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Dzięki temu, mury znacznie szybciej wysychają i można rozpocząć kolejny etap prac. Kiedy źródło oraz efekty działania wilgoci zostaną usunięte, to można przystąpić do odgrzybiania. Tego typu prace są oddzielnie wykonywane w każdym pomieszczeniu. Stosuje się w nich środek grzybobójczy o miejscowym działaniu, zatem musi być on nałożony na całą powierzchnię zaatakowaną przez pleśń i grzyby. Jeżeli ściany i elewacja budynku jest bardzo zamoczona, to może się okazać konieczne usuwanie wierzchniej warstwy elewacji. Żeby usługa została dokładnie wykonana, to nie może pozostań ani kawałek muru zaatakowanego przez grzyby, ponieważ z pewnością temat wilgoci i pleśni powróci jak bumerang.
Chcąc osuszyć mieszkanie, dom, garaż czy też piwnicę, to koniecznie należy zdać się na pomoc profesjonalistów z tej branży. Są oni w stanie szybko i skutecznie doprowadzić zalany lokal do użytku. Cena takiej usługi zależy od metrażu oraz rodzaju powierzchni.
Więcej na stronie www.dryart.pl