You are currently viewing Stosowanie iniekcji w osuszaniu ścian

Stosowanie iniekcji w osuszaniu ścian

Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii bardzo często narzekają na dwie rzeczy: częste deszcze oraz wilgoć w mieszkaniach. Niemniej jednak drugi z wymienionych problemów wcale nie jest domeną tylko krajów położonych na wyspach. Bardzo często słyszy się o tym, że wilgoć pojawia się również w polskich domach. Musimy więc wiedzieć jak sobie z takimi problemami radzić. 

Skuteczne metody osuszania ścian 

osuszanie ścianWiele osób sądzi, że jeśli zdecydowaliśmy się na ocieplanie domu to już nie ma szans na to by pojawiła się w nim wilgoć. Otóż jeśli nie dbamy o nasze ściany oraz nie kontrolujemy poziomu wilgotności powietrza to istnieje bardzo duże ryzyko, że dochodzić będzie do skraplania wody na chłodnych ścianach. Efektem tego zjawiska może być to, że woda wniknie na dobre do wnętrza ścian i będzie stwarzała idealne warunki do rozwoju pleśni czy nawet grzybów. W związku z tym konieczne może być osuszanie ścian w naszym domu. Do tego zadania możemy zastosować wiele technik. Jedną z najczęściej stosowanych jest osuszanie mechaniczne przy użyciu specjalnego osuszacza. Jednak jest to metoda skuteczna tylko w przypadku zawilgocenia we wczesnym stadium. Jeśli dojdzie do poważniejszego zawilgocenia to konieczne może być osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej. Metoda ta opiera się stosowanie specjalnych preparatów higroskopijnych, które są w stanie przyciągać i wiązać cząsteczki wody tworząc charakterystyczne kryształy. 

Ogólnie rzecz biorąc iniekcja krystaliczna jest metodą najskuteczniejszą jeśli chodzi o osuszanie ścian w domach. Taki sposób jest możliwy do wykonania jedynie przez osoby posiadające specjalistyczny sprzęt oraz pewną wiedzę z tego zakresu. Pamiętajmy też o tym by sprawdzić jak wygląda u nas sytuacja z drożnością przewodów wentylacyjnych. Często to jest właśnie główna przyczyna zawilgocenia.