You are currently viewing Środki medyczne dla koni

Środki medyczne dla koni

Konie, podobnie jak sportowcy, mogą ulec kontuzjom, i mimo iż są znacznie bardziej przyzwyczajone do skoków i szybkiego biegu, mogą przeciążyć stawy. Zwłaszcza po zawodach jeździeckich konie mogą doznać bardzo poważnych urazów, dlatego ciągła pielęgnacja konia i dbanie o jego zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu dla każdego właściciela.

Preparaty przeciwzapalne dla koni

środki na stawy dla koniŚrodki medyczne dla koni są bardzo podobne do preparatów dla sportowców, choć oczywiście dostosowane są do organizmu zwierzęcia, i zawierają wszelkie substancje, które nie tylko zapobiegają kontuzjom czy zwyrodnieniom po szczególnie intensywnych zawodach czy pokazach, ale również bardzo dobrze wpływają na stan zdrowia konia. Najczęściej stosowane środki na stawy dla koni działają znieczulająco i przeciwzapalnie, łagodząc zmęczenie stawów po bardzo intensywnym wysiłku. Ułatwiają stopniowe usuwanie zmęczenia i zapobiegają powikłaniom po zbyt długim obciążeniu mięśni, lub po jednorazowym silnym przeciążeniu nóg. Preparaty te można dostać u każdego profesjonalnego weterynarza, zajmującego się końmi. Zazwyczaj są one produkowane na zamówienie, wedle specyfikacji i potrzeb konkretnego konia, aczkolwiek istnieje kilka preparatów na stawy, które można dostać w sklepach jeździeckich bez recept czy zaleceń weterynarzy. Najczęściej są to dość łagodne środki znieczulające i przeciwzapalne, które należy aplikować doraźnie wedle potrzeby.

Nie są one może najsilniejsze, aczkolwiek doskonale nadają się do aplikacji zapobiegawczej po nawet krótkich treningach. Mają one atest inspekcji weterynaryjnej, więc są całkowicie bezpieczne w użyciu, nie mają żadnych skutków ubocznych i należą do na tyle tanich, by mogły spełniać zadanie preparatów prewencyjnych, zapobiegających większym schorzeniom.