You are currently viewing Sprawdzone sposoby na rozwiązywanie konfliktów w małżeństwie

Sprawdzone sposoby na rozwiązywanie konfliktów w małżeństwie

Każde małżeństwo z wieloletnim stażem prędzej czy później boryka się z różnymi problemami. Początkowe zauroczenie z biegiem czasu przekształca się w podstępną rutynę, która wkrada się w codzienność. Ludzie często przestają wtedy ze sobą rozmawiać co prowadzi do powstania konfliktów. Istnieją jednak trzy sprawdzone sposoby, które pomogą Ci rozwiązać nawet największe konflikty małżeńskie.

Jak szybko i sprawnie rozwiązać konflikty małżeńskie? 

rozwiązywanie konfliktów w małżeństwieKrok pierwszy – rozmawiaj. Rada numer jeden może wydać Ci się w pierwszym odruchu banalna, jednak wbrew pozorom nie jest ona wcale tak oczywista jak by się mogło wydawać. Nie chodzi bowiem o to by zaczynać poważne rozmowy dopiero w krytycznym momencie kiedy to nad małżonkami wisi już widmo rozwodu. Kluczem jest systematyczna, nienachalna rozmowa, którą będą inicjować obydwie strony. Rozwiązywanie konfliktów w małżeństwie powinno opierać opierać się na obustronnym zaangażowaniu. Naucz się więc systematycznie rozmawiać ze swoją drugą połówką. Krok drugi – spokój. Nie pozwól na to by pod wpływem emocji poniosły Cię nerwy. Pamiętaj o tym, że niektóre nieprzemyślane słowa ranią dużo mocniej niż gesty. Staraj się więc panować nad sobą, nawet podczas najtrudniejszej rozmowy. Krok trzeci – obecność. Pokaż swojemu partnerowi, że jesteś z nim zawsze, bez względu na wszystko. Wsparcie oraz lojalność to dwa nieodłączne elementy udanego pożycia małżeńskiego. Nie zawsze musicie się lubić, nie zawsze musicie się także rozumieć. Zawsze musicie się jednak wspierać, na tym polega bowiem prawdziwe zaangażowanie. 

Pamiętajcie również o tym, że czas leczy rany i łagodzi wszelkie konflikty. Nie zawsze warto uciekać się do radykalnych, ostatecznych kroków. Czasem warto przystanąć na chwilę i trwać w chwilowym stanie zawieszenia. Zdrowy dystans sprawi, że spojrzycie na pewne sprawy zupełnie inaczej. Nauczcie się więc ponownie siebie słuchać, bądźcie spokojni i manifestujcie swe zaangażowanie w prostych, codziennych czynnościach. Dzięki temu płomień miłości, który Was kiedyś połączył nadal będzie się w Was tlił.