You are currently viewing Sposoby zwalczania szczurów

Sposoby zwalczania szczurów

 

Pojawianie się gryzoni jest plagą nie tylko na wsiach, ale obecnie również w dużych miastach. Szkodniki występują w miejscach, w których mogą znaleźć pożywienie takich jak piwnica. Istnieją różne sposoby ich skutecznego zwalczania.

Skuteczne sposoby pozbycia się gryzoni

deratyzacja w WarszawieProblem występowania plagi szczurów jest niestety coraz popularniejszy. Gryzonie te mogą być bardzo niebezpieczne, ponieważ roznoszą różnego rodzaju zarazki, ponadto niszczą wszystko co spotkają na swojej drodze. Co do zasady szczury nie pokazują się w ciągu dnia, na swoje polowania oraz poszukiwanie jedzenia wybierają porę nocną. Jeżeli jednak zdarza się nam widywać szczura lub kilka gryzoni w ciągu dnia, jest to znak że na danym obszarze jest ich coraz więcej. Z powodu braku pożywienia są zmuszone wybierać się na poszukiwanie jedzenia w dzień. W takiej sytuacji trzeba zacząć jak najszybciej działać, aby pozbyć się gryzoni. Firmy, których specjalnością jest deratyzacja w Warszawie mogą nam pomóc jednak zanim skierujemy się do nich, możemy spróbować działać samodzielnie. Najpopularniejszym sposobem jest rozłożenie w miejscach pojawiania się gryzoni trutki na szczury. Ma ona opóźnione działanie, dzięki czemu nie zabija gryzonia od razu ale dopiero po pewnym czasie. Możemy również wykorzystać dostępne w sklepach pułapki na szczury, jednak ich wadą jest to, że należy je regularnie sprawdzać i w razie potrzeby opróżniać.

Rozkładając trutkę na szczury zwracajmy szczególną uwagę na to, aby nie miały do niej dostępu dzieci lub inne zwierzęta takie jak koty czy psy. Trutka ma bardzo silne działanie, nawet dla większych zwierząt może być niebezpieczna i wywołać u nich bardzo poważne reakcje takie jak zatrucia lub nawet śmierć zwierzęcia. Należy w związku z tym bardzo uważać.