You are currently viewing Sposób na odnowienie mebli: naklejka

Sposób na odnowienie mebli: naklejka

Moja córka ma już 14 lat i powoli przestaje być i czuć się małą dziewczynką. Ostatnio wpadła na pomysł zrobienia remontu w swoim pokoju. Nie mieliśmy w tamtym momencie środków na gruntowny remont, więc zaproponowałam jej odmalowanie ścian i odnowienie mebli przez użycie naklejek.

Odnowienie mebli poprzez naklejki

naklejki na mebleAby wybrać odpowiednie materiały do remontu, udałyśmy się razem z córką na zakupy do sklepu budowlanego. Tam córka wybrała sobie wymarzony kolor do pomalowania ścian. Następnie poszłyśmy na dział, w którym sprzedawane są naklejki na meble. Okazało się, że wybór w tym sklepie przerósł nasze oczekiwania. Były tam naklejki w przeróżnych wzorach: postaci z kreskówek, widoki miejskie, przepiękne zdjęcia natury i wiele, wiele innych. Spędziłyśmy tam chyba dwie godziny, ale opłacało się. Córka wybrała sobie naklejki przedstawiające widoki z Paryża. Jest to miejsce, do którego bardzo chciałaby jechać. Dlatego też od dwóch lat uczy się bardzo pilnie francuskiego. Na tym zakończyłyśmy nasze zakupy i mogłyśmy się zająć właściwym remontem. Na początku musiałyśmy odsunąć wszystkie meble i pomalować ściany. Dwie warstwy farby pokryły idealnie stary kolor. Następnym krokiem było oklejenie mebli. Aby dobrze wykonać renowację szafek, obejrzałyśmy kilka filmów instruktażowych w internecie. W skrócie należało najpierw dokładnie wyciąć kształt frontu, później odkleić delikatnie papier ze spodu naklejki, dokładnie pokryć naklejką powierzchnię mebli i usunąć wszystkie pęcherze powietrza. Zajęło nam to dość dużo czasu, jednak teraz córka może cieszyć się z odnowionego pokoju.

Tym samym udało nam się odnowić meble za pomocą naklejek. Jest to bardziej ekonomiczny sposób na odnowienie mebli, który jednak daje doskonałe efekty. Córka w ten sposób zyskała swój idealny, dopasowany do jej nastoletniego wieku pokój.