You are currently viewing Skuteczne odkurzacze basenowe

Skuteczne odkurzacze basenowe

 

Latem w wielu domach z ogrodem pojawia się basen. To świetna rozrywka dla całej rodziny, szczególnie dla dzieci, które potrafią spędzać w basenie nawet kilka godzin dziennie. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup samego basenu, powinniśmy zwrócić uwagę także na inne elementy, takie jak odkurzacze basenowe, pompy czy środki do utrzymania wody w czystości przez jak najdłuższy czas. Więcej o tym poniżej.

Więcej o odkurzaczach basenowych

odkurzacze basenoweKażdy, kto kiedykolwiek miał basen w swoim ogrodzie wie, że zanieczyszczenia zbierają się w nim bardzo szybko. Są to zazwyczaj listki, które spadają z pobliskich drzew, wszelkiego rodzaju paproszki czy nawet małe owady. Często również wnosimy piasek i bród do basenu na stopach, wchodząc do basenu. Wodę w basenie należałoby zmienić po kilku dniach, jeśli nie stosujemy żadnych środków zapobiegawczych w postaci chociażby chloru. Jak jednak dokładniej przygotować się na ten sezon letni i zaoszczędzić nieco wody? Otóż powinniśmy rozejrzeć się za takimi elementami jak odkurzacze basenowe, chlor czy pompy filtrujące wodę. Większe zanieczyszczenia, czyli wszelkiego rodzaju listki, zdechłe owady czy nawet gałązki możemy spokojnie wyłowić z powierzchni wody za pomocą zwykłej siatki. To, co znajduje się natomiast na dnie, musimy usunąć za pomocą wspomnianego już odkurzacza basenowego. Regularne odkurzanie uchroni nas przed powstawaniem w wodzie glonów. Warto o tym pamiętać.

Zabawa w basenie może być naprawdę przyjemna, zwłaszcza że latem temperatury potrafią być naprawdę dla nas dużym wyzwaniem. Jednak by na dłużej cieszyć się możliwością wskoczenia do wody, musimy pamiętać o takich elementach jak właśnie odkurzacze basenowe czy chociaż pastylki z chlorem, które zapewnią nam czystość na znacznie dłuższy czas.