You are currently viewing Skuteczna rehabilitacja pacjentów z endoprotezą

Skuteczna rehabilitacja pacjentów z endoprotezą

Mój dziadek opiekował się mną od dziecka. Pamiętam go zawsze jako aktywnego, spokojnego i pogodnego człowieka. Zawsze wybieraliśmy się na wycieczki rowerowe, zabierał mnie również w góry. Niestety w ostatnich miesiącach dziadek podupadł na zdrowiu. Doskwierał mu ból w kolanach, coraz trudniej było mu chodzić.

Lekarze zalecają rehabilitację po wszczepieniu endoprotezy

rehabilitacja endoprotezaDziadek, od kiedy tylko pamiętam, był człowiekiem niezwykle aktywnym. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Opiekował się mną, odkąd przeniosłam się do internatu. Z czasem mój dziadek znacząco podupadł na zdrowiu. Nie mógł już wykonywać tylu rzeczy, co wcześniej. Wszystko przez doskwierający ból w kolanach. Zabrałam dziadka do szpitala, gdzie zrobiono mu kompleksowe badania. Lekarze stwierdzili zwyrodnienie stawów kolanowych. Jedynym sposobem na przywrócenie pełnej sprawności było wszczepienie endoprotezy . Dzidek niezbyt długo zastanawiał się nad operacją. Chciał znowu odzyskać dawny wigor, pragnął raz na zawsze pozbyć się doskwierającego bólu w kolanach i poczuć się młodo. Niestety, na operację w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba trochę poczekać. Załatwiłam dziadkowi pobyt w szpitalu cieszącym się całkiem dobrą opinią wśród klientów. Po operacji czekała mojego dziadka jeszcze rehabilitacja Endoproteza to w końcu obcy implant, organizm musi się przestawić na całkiem nowe funkcjonowanie. Po powrocie do domu pomagałam dziadkowi w codziennych ćwiczeniach.

Zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego przebiegł bardzo sprawnie. Mój dziadek musiał jeszcze przez parę dni leżeć na oddziale szpitalnym. To jeszcze nie był koniec leczenia. Okazało się, że po wszczepieniu endoprotezy konieczna jest kilkutygodniowa rehabilitacja. Załatwiłam dziadkowi wizyty u najlepszych fizjoterapeutów.