You are currently viewing Samochód dla dziecka

Samochód dla dziecka

Całkiem śmiało można stwierdzić, że motoryzacja jest domeną mężczyzn. Wielu chłopców już od najmłodszych lat pasjonuje się motoryzacją. Jednak zabawa modelami samochodów to czasami za mało, więc warto kupić swojemu dziecku samochód, który będzie mogło poprowadzić samodzielnie. Oczywiście mówię o zabawkowym samochodzie.

Zabawkowy samochód zasilany akumulatorem

samochody na akumulatorModel samochodu którym mały chłopiec może się tylko bawić bardzo szybko się znudzi, natomiast w momencie, gdy może do niego wsiąść i prowadzić jak prawdziwy samochód to sprawa wygląda całkiem inaczej. Samochody na akumulator wzbudzają dużo większe zainteresowanie i nie znudzą się tak szybko. Tego typu samochodziki dla dzieci, wykonane są na wzór prawdziwych samochodów. Patrząc na taki model samochodu bardzo łatwo doszukamy się podobieństw do prawdziwej motoryzacji. Jednostką napędową takiego auta są silniki elektryczne, zasilane akumulatorem. Obroty silników przekazywane są na tylną oś. Akumulator jest na tyle wydajny, że umożliwia dość długą zabawę na jednym naładowaniu. Producent informuje, że czas pracy silników na jednym naładowaniu akumulatora jest uzależniony od nawierzchni po jakiej będzie się poruszać samochód. Im nawierzchnia jest równiejsza, tym akumulator wytrzyma dłużej. Koła w takim samochodzie są na tyle duże, że bez żadnych problemów można się poruszać po nawierzchni trawiastej. Poza tym, że samochód możemy sterować z jego wnętrza, to możemy to także robić z pilota.

Modele samochodów zasilane akumulatorem znajdziemy w każdym dobrym sklepie z zabawkami. Jeśli w naszej okolicy nie ma żadnego takiego sklepu to nic straconego, ponieważ możemy takie auto kupić także przez internet. Cena w zależności od modelu waha się do czterystu, do około siedmiuset złotych.