You are currently viewing Różne rodzaje szklarni

Różne rodzaje szklarni

Uprawa warzyw czy owoców jest bardzo wymagająca, o czym doskonale przekonujemy się patrząc na ceny tych produktów, kiedy udajemy się na zakupy. W takich okolicznościach często zastanawiamy się, czego potrzebowalibyśmy do uprawiania warzyw na nasz własny użytek. Zwykle wydaje się nam, że jeśli nie posiadamy uprawnej ziemi, możemy jedynie marzyć o swoich warzywach, ale wcale nie musi to w taki sposób wyglądać.

Wybudowanie szklarni tarasowej

szklarnia tarasowaJednym z ciekawych rozwiązań, które zmaksymalizuje owocność naszych przydomowych plonów, na pewno jest wybudowanie szklarni. Kiedy nie posiadamy dużego terenu, by postawić szklarnię pełnowymiarową (z której najczęściej korzystają osoby specjalizujące się w uprawie warzyw na dużą skalę), zainteresować może nas szklarnia tarasowa, która – jak sama nazwa sugeruje – doskonale sprawdzi się na tarasie. Jest to konstrukcja charakteryzująca się zdecydowanie mniejszymi rozmiarami od standardowej szklarni. Jej funkcjonalność jest jednak dokładnie taka sama, dzięki czemu możemy uprawiać nasze warzywa w możliwie jak najwydajniejszy sposób. Kiedy zdecydujemy się na uprawę warzyw w szklarni, nie będą nam groźne zmiany temperatury czy nadmierne opady deszczu, które mogłyby w niekorzystny sposób wpłynąć na kondycję naszych roślin. W przypadku środowiska szklarnianego możemy w pełni panować nad warunkami oddziałującymi na nasze warzywa.

Na polskim rynku znajdziemy kilku producentów, którzy proponują nam gotowe mini szklarnie, które możemy ustawić na naszym tarasie. Zwykle też w pobliżu dużych miast bez większego problemu zlokalizujemy specjalistyczne firmy, które zrealizują konstrukcje idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, jeśli to właśnie na takim rozwiązaniu będzie nam najbardziej zależało.