You are currently viewing Roślina rafidofora decursiva w domowych warunkach

Roślina rafidofora decursiva w domowych warunkach

Marzenie o domowej dżungli jest dziś na wyciągnięcie ręki. W sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach, a nawet supermarketach, możemy spotkać wiele egzotycznych roślin możliwych do uprawy w naszych domach. Jedną z nich jest rafidofora decursiva. W młodości Rhaphidophora decursiva wypuszcza małe i ciągłe liście. Wraz z wiekiem liście powoli rozwijają coraz więcej płatków na brzegach, ostatecznie tworząc głębokie płaty, które sięgają prawie do żyły centralnej.

Rady dla miłośników rafidofory decursiva

rafidofora decursivaCharakterystyczne dla rafidofora decursiva liście nadają jej delikatny, oryginalny wygląd, przypominający liść palmy. Roślina Rhaphidophora Decursiva ma szczególne wymagania pielęgnacyjne. Jest to roślina tropikalna i nie radzi sobie dobrze w zimowym okresie. Rośliny te są najszczęśliwsze w normalnych warunkach temperatury pokojowej. Aby poprawić tempo tempo wzrostu Rhaphidophory Decursiva, warto zapewnić tym roślinom optymalne warunki. Te tropikalne rośliny będą rosły najlepiej w niestandardowej mieszance doniczkowej. Możemy używać komercyjnych mieszanek doniczkowych, które są lekkie, przewiewne, dobrze przepuszczają wodę i nie są zbite – przez miłośników ogrodnictwa zwane „bigosem”. Możemy również zrobić własną mieszankę równych części mchu torfowego, mchu torfowca, perlitu, wermikulitu i włókna kokosowego. Ta mieszanka zapewnia bogate podłoże uprawowe, które umożliwia dopływ powietrza do korzeni.

Glebę w doniczce możemy uzupełniać za pomocą nawozu o powolnym działaniu trzy razy w roku. Nawozy Rhaphidophora Decursiva powinny zawierać rozsądne ilości fosforu i azotu, aby poprawić wzrost liści. Warto sięgnąć więc po nawozy do roślin zielonych. Nawóz należy podawać wczesną wiosną, w połowie lata, a następnie pod koniec lata. Pod żadnym pozorem nie należy nawozić jesienią ani zimą.