You are currently viewing Rolety noc i dzień i ich zalety

Rolety noc i dzień i ich zalety

 

Aktualnie rolety są najpopularniejszą metodą zacieniania pomieszczeń. Był czas, w którym to wszyscy w swoich oknach mieli żaluzje, jednak szybko się okazało, że to właśnie rolety są metodą skuteczniejszą, i co więcej, chronią nie tylko przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, ale też wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Dziś, w oknach Polaków, często ujrzymy rolety noc i dzień, czym są i jakie są ich zalety?

Więcej o roletach noc i dzień

mini rolety noc i dzieńJak wiemy, w okresie wiosenno-letnim, gdy promienie słoneczne są najbardziej intensywne, nie jest nam łatwo wysiedzieć w domach. Nadmierne promienie świecące w okno nie tylko przeszkadzają, na przykład podczas pracy na komputerze czy też podczas oglądania telewizji, lecz również sprawiają, że we wnętrzu jest dużo goręcej, niż powinno. Rolety o ciemniejsze brawie (ciemnosiwy lub grafitowy) sprawdzą się idealnie, gdyż nie tylko zapewnią nam komfortowy półcień w pomieszczeniach, ale i sprawią, że nie będzie nam aż tak gorąco. Obecnie bardzo popularne są rolety noc i dzień, które możemy ustawić na różne sposoby, w przeciwieństwie do rolet, które składają się z jednego długiego pasma materiału. Wyżej wspomniane rolety, mogą to być również mini rolety noc i dzień, możemy dostosowywać do ilości promieni słonecznych. Możemy zasłonić okno (aby było ciemniej), lecz wciąż widzieć co się dzieje na zewnątrz (podobnie jak w przypadku żaluzji.

Jak już wspomniano, jest kilka sposobów na ustawienie rolet, jakimi są rolety noc i dzień. Pomagają nam one dostosować ilość promieni słonecznych, które dostają się do naszego mieszkania. Ta kontrola usprawnia nasze działania w ciągu wiosny i lata. Dzięki roletom możemy spokojnie oglądać telewizję czy pracować na komputerze. Dodatkowo rolety chronią przed nagrzaniem pomieszczenia.