You are currently viewing Rodzaje samochodów na wynajem

Rodzaje samochodów na wynajem

 

Większość kierowców posiada swój samochód, z którego korzystają na co dzień. Jedynie w awaryjnych sytuacjach decydują się na usługi wypożyczalni samochodowych. Inaczej bywa z przedsiębiorcami, którzy często potrzebują dodatkowego pojazdu.

Kto korzysta z najmu długoterminowego?

najem samochodów długoterminowyKlienci indywidualni przeważnie wynajem auta traktują jako alternatywne rozwiązanie, kiedy ich własne pojazdy ulegną awarii lub kiedy potrzebują określony rodzaj pojazdu na konkretną okazję. Przeważnie korzystają z krótkoterminowego wynajmu, który zaczyna się już od jednego dnia, a kończy na trzydziestu dobach. Najem samochodów długoterminowy jest kierowany do przedsiębiorców z różnych branż, którzy potrzebują auto do codziennej działalności. W zależności od specyfiki firmy, wynajmowane są małe i kompaktowe pojazdy, terenówki, limuzyny lub nawet busy. Wszystkie samochody są w stu procentach sprawne, mają ważne przeglądy techniczne i opłacone obowiązkowe ubezpieczenia OC i AC. Klient musi jedynie opłacić kaucję, która jest zwracana w momencie zakończenia umowy i zapłacić za ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków przez okres trwania umowy, ponieważ ustala się go na samym początku współpracy. Długoterminowy wynajem obejmuje okres powyżej dwudziestu czterech miesięcy. W chwili zakończenia najmu, klient musi oddać samochód lub wymienić go na nowy. Taki najem jest korzystny dla przedsiębiorców, ponieważ większość kosztów mogą sobie wciągnąć do firmy i odliczyć od nich podatek od towarów i usług.

Dla przedsiębiorców przeważnie są oferowane korzystniejsze warunki wynajmu aut niż dla klientów indywidualnych więc warto rozważyć takie rozwiązanie. Kupno samochodu zawsze generuje wysokie koszty, a wynajem rozkłada się na raty, która mają niską stosunkowo kwotę.