You are currently viewing Rodzaje progów zwalniających w polskich miastach

Rodzaje progów zwalniających w polskich miastach

Niektórzy piesi, na przykład dzieci, są bardzo wymagający, jeżeli chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa na drogach. W tym celu inżynierowie opracowali liczne systemy, które pozwolą administratorom dróg na przygotowanie ich pod użytkowanie przez takie osoby, a obiekty te zwykle wpływają na kierowców, zmuszając ich do dodatkowej ostrożności.

Warto ustawiać progi zwalniające blisko szkół

próg zwalniający podrzutowyRyzyko wypadku na drodze, przy której znajduje się szkoła, jest wysokie, dlatego trzeba zrobić co tylko możliwe, aby jak najbardziej je zredukować. To zmniejszy zagrożenie dla najmłodszych ze strony kierowców. Rozwiązaniem, po które sięga się wyjątkowo często jest tak zwany próg zwalniający. Ma on zmuszać kierowców do redukcji prędkości. Najprostsze progi mają charakter plastikowych nakładek na drogi, które są przykręcane do nich długimi śrubami, które uniemożliwiają innym osobom ich odkręcenie i przestawienie. Taka ingerencja musiałaby zostać zauważona. To dobra alternatywa dla stawiania progów z kostki brukowej, których wysokość może być różna. Progi podrzutowe sprawdzą się nawet w przypadku aut, które posiadają niskie zawieszenie i mogą pochwalić się wyjątkowo sportowym profilem. One tez muszą jeździć ostrożnie i powoli. Jeżeli trafimy na próg zwalniający podrzutowy to musimy przejechać przez niego powoli. Przyspieszenie przed progiem skutkowało będzie później kosztowną wizytą w warsztacie.

Do wynalezienia progów zwalniających inspiracją były dziurawe drogi, po których trzeba było po prostu jechać powoli, jeżeli nie chciało się, aby nasz samochód został uszkodzony. W przeciwnym razie okazałoby się, że zawieszenie naszego auta byłoby w opłakanym stanie, a nasz mechanik zacierałby ręce na samą myśl o zarobku, jaki byśmy mu w ten sposób zafundowali.