You are currently viewing Rodzaje i specyfika przeszklonych szaf chłodniczych

Rodzaje i specyfika przeszklonych szaf chłodniczych

W lokalach gastronomicznych jak i obiektach handlowych pojawia się wiele produktów, które wymagają przechowywania w odpowiednio niskiej temperaturze. Zastosowanie w tym celu szafy chłodniczej przeszklonej pozwala na zadbanie o dużą ilość produktów na raz przy jednoczesnym zajęciu niewielkiej ilości miejsca.

Specyfika przeszklonych szaf chłodniczych

szafy chłodnicze przeszklonePrzechowywanie produktów w warunkach chłodniczych pozwala na zachowanie świeżości wielu produktów spożywczych. Restauracje, kawiarnie czy sklepy chcąc sprzedać ich jak największą ilość w jak najlepszej jakości zaopatrują się w specjalnie służące do tego urządzenia. Szafy i lodówki chłodnicze zapewniają odpowiednią ekspozycję produktów, dzięki oświetleniu LED zamontowanym we wnętrzu, które zwiększa ich widoczność. Jednocześnie ułatwia dostęp do zawartości w czasie inwentaryzacji, na co pozwalają przestronne półki. Szafy występują w modelach dwu i jednodrzwiowych, które mogą być otwierane lub przesuwane. Obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej lub lakierowanej i razem z obramowaniem drzwi występują w różnych kolorach. Różne modele posiadają również inny materiał, z którego zostało wykonane wnętrze, jak na przykład aluminium, stal nierdzewna lub tworzywo sztuczne oraz inny rodzaj nawiewu. Różnorodność modeli sprawia, że szafy chłodnicze przeszklone są przystosowane do wyposażenia dużych supermarketów, sklepów osiedlowych czy restauracji i kawiarni.

Ustawienie odpowiedniego modelu szafy chłodniczej przeszklonej idealnie wyeksponują sprzedawane napoje i inne produkty chłodzone. Również klienci mają do nich ułatwiony dostęp i chętniej sięgną po coś, co mogą sami wybrać. Wybranie odpowiedniego modelu lodówki zdecydowanie powinno ułatwić sprzedaż przetrzymywanych w niej produktów.