You are currently viewing Robienie projektów domów

Robienie projektów domów

Prowadzę swoje własne biuro projektowe. Zazwyczaj robię projekty domów. One bardzo dużo czasu zajmują, ale efekty są piorunujące. Wolę projektować oczywiście domy kilkupiętrowe, niż takie parterowe. Właśnie skończyłam projekt i czekam na kolejne zlecenia.

Zlecenie na projekt domu

projektowanie domów we wrocławiuPo dwóch dniach otrzymałam zlecenie na nowy projekt. Bardzo się cieszę, ponieważ uwielbiam tę pracę. Jest ona dla mnie po prostu przyjemnością. Moje biuro projektowe można znaleźć w Internecie, wpisując: projektowanie domów we wrocławiu. Na mojej stronie znajdują się przykładowe projekty, a także cennik usług. Co prawda ostateczną cenę ustalam z klientem, po przeanalizowaniu wszystkich czynników, ale w sumie muszą oni znać ceny wyjściowe. Teraz będę projektować dom dwupiętrowy. Byłam już na miejscu, gdzie ma powstać ten dom. Działka jest dosyć spora, tym lepiej. Projekt będzie bardziej precyzyjny. Najważniejsze są oczywiście wszelkiego rodzaju wymiary. Musiałam je dokonać za pomocą specjalnego urządzenia. Po tych pomiarach, mogę dopiero przejść do rozpoczęcia projektu. Wróciłam do biura i zabrałam się do pracy. Rozrysowałam szkielet budynku. To zawsze zajmuje najwięcej czasu, następnie umieszczałam kondygnacje. Ważne są też schody, które mają łączyć te kondygnacje. Po tym wszystkim można przejść do mniejszych detali. Zawsze klienci proszą mnie o to, by zrobić jeszcze projekt ustawienia mebli i tym podobne. Zawsze się zgadzam, ponieważ chcę być dla klientów profesjonalistką.

Projekt jest już skończony, więc mogę przekazać go do klienta, celem akceptacji. Na całe szczęście nie miał on żadnych uwag. W przeciwnym razie musiałabym dokonać poprawek. Przekazałam już projekt firmie budowlanej, a ja mogę zabrać się za kolejne projekty domów, których mam aż trzy.