You are currently viewing Przydomowa oczyszczalnia na ścieki – dlaczego warto?

Przydomowa oczyszczalnia na ścieki – dlaczego warto?

Koszty podłączenia się do kanalizacji oraz rachunki za odpływ ścieków, nie są niskie. W takiej sytuacji, wiele Polskich rodzin, szuka innego pomysłu na problem ze ściekami. Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą na odpływ ścieków, bez konieczności podłączania się do przyłącza kanalizacji. Jakie rozwiązanie jest polecane zamiast podłączenia do kanalizacji?

Solidne biologiczne oczyszczalnie ścieków

biologiczna oczyszczalnia ściekówJednym z rozwiązań jakie możemy zastosować w swoim domu jednorodzinnym, jest zakupienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Rozwiązanie to posiada wiele zalet i jest z roku na rok, coraz częściej wybierane przez Polskich właścicieli domów jednorodzinnych. Jakie zalety posiada zatem taka biologiczna przydomowa oczyszczalnia? Pierwszą zaletą takiego rozwiązania jest pojemność. Oczyszczalnie ścieków mają ogromną wydajność i mogą spełnić swoje zadanie nawet w przypadku większej rodziny. Oczywiście, im większa będzie nasza oczyszczalnia ścieków, tym również zwiększy się cena za jej zakup. Biologiczna oczyszczalnia ścieków kosztuje kilka tysięcy złotych. Cena takiej oczyszczalni zaczyna się od sześciu tysięcy złotych, a ostateczna kwota jaką zapłacimy, będzie zależeć ściśle od pojemności. Cena takiej oczyszczalni jest porównywalna do montażu szamba betonowego lub ekologicznego. Jednak w przypadku szamba konieczna jest regularna jego obsługa. Po zapełnieniu szamba będzie konieczne wezwanie szambiarki, która opróżni nasze szambo i pozwoli na dalsze jego użytkowanie.

Oczyszczalnie ścieków, to ekologiczne rozwiązanie, które jest wybierane przez osoby szanujące środowisko naturalne. Jeśli zatem cenimy sobie środowisko naturalne, to oczyszczalnia ścieków jest przyjazne przyrodzie. Warto w tym celu kupić taką oczyszczalnie, która posiada odpowiednie certyfikaty.