You are currently viewing Przydatne akcesoria na biwak

Przydatne akcesoria na biwak

Każde dziecko z utęsknieniem wyczekuje wakacji, gdyż to czas beztroskiej zabawy i wielkiej przygody. Rodzice starają się jak mogą zapewnić im niesamowitych atrakcji, więc zabierają je na biwak, który jest prawdziwą szkołą przetrwania.

Co jest potrzebne dziecku na biwaku?

akcesoria na biwak dla dzieciWybierając się pod namiot z dzieckiem, warto się do tego dobrze przygotować. Poza namiotem, śpiworami, stołem i krzesełkami, potrzebnych jest mnóstwo elementów, które znacznie ułatwią życie. Akcesoria na biwak dla dzieci znajdziemy w każdym sklepie turystycznym lub sportowym. Przede wszystkim przydadzą się plastikowe sztućce, kubki, talerzyki i miseczki, gdyż nie potłuką się i są lekkie. Większość dzieci boi się ciemności, a na biwaku na pewno jasno po zmroku nie będzie, więc warto wyposażyć dziecko w specjalną lampkę z gumką, którą może ono nałożyć na głowę i oświetlać drogę wokół siebie. Jak na każdego biwakowicza przystało, musi mieć dobry i pojemny plecak, więc warto też dzieci w nie wyposażyć. Mają one odpowiednią wielkość, są lekkie, mają sporo kieszonek i przegródek, więc maluch schowa w nim wszystkie niezbędne przybory. Biwak najczęściej rozbija się blisko morza, rzeki, czy jeziora, więc na pewno cała rodzina będzie korzystała z kąpieli wodnych. Dla dzieci, które nie umieją jeszcze pływać, przydadzą się odpowiednie akcesoria do nauki pływania, które można ze sobą zabrać, bo nie zabierają wiele miejsca. Jeżeli planujemy dużo chodzić po śliskich nawierzchniach, to potrzebne będą dla dzieci specjalne nakładki antypoślizgowe.

Jak widać lista akcesoriów biwakowych dla dzieci jest długo i można tak be końca do niej dodawać nowe elementy. Ich wybór powinien być uzależniony od warunków w jakim biwak będzie się odbywał, bo inne akcesoria będą potrzebne w górach, a inne nad morzem.