You are currently viewing Przenoszenie dziecka w rożku

Przenoszenie dziecka w rożku

Radość z posiadania dziecka nie zna granic. Szczególnie w pierwszym etapie życia dziecka jesteśmy nim najbardziej zafascynowani. Oczywiście ten właśnie pierwszy etap jest najtrudniejszy, ponieważ musimy wtedy zwracać największą uwagę na naszego małego podopiecznego. Trzeba mu także zapewnić odpowiednie akcesoria do opieki.

Rożki niemowlęce z falbankami

rożek niemowlęcy z falbankąMałe dziecko ma jeszcze bardzo miękkie i wrażliwe kości. Dopóki mu się one nie umocnią to niestety, ale musimy dbać o to, aby takie dziecko się nie przełamało. Największa uwagę musimy zwrócić na odpowiednie trzymanie dziecka podczas jego przenoszenia, czy też karmienia. Ze względu na jego elastyczność może się nam ono wysunąć z rąk i upaść na ziemie. Dlatego właśnie zaleca się przenosić dziecko w specjalnym rożku, w którym nic nie powinno mu się stać. Rożki są utwardzane, dzięki temu trzymane w nim dziecko leży na odpowiednio twardym podłożu. Piękny rożek niemowlęcy z falbanką i jakimś ciekawym kolorowym wzorem można kupić w sklepie z akcesoriami dla niemowląt. Są tam różne wzory, kolory i rodzaje rożków. Wiadomo, że dla dziewczynki wybierze się nieco inny rożek niż dla chłopca, dlatego też w takich sklepach wybór jest duży. Przy zakupie rożka zwróćmy jednak uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także jakość. Tanie rożki nie zawsze będą dobrze pełniły swoją funkcję, ponieważ niektóre z nich nie mają nawet usztywnienia pod spodem, a to może się niestety źle dla niemowlęcia skończyć.

Dobre rożki mają wiele cech które odróżniają je od złych produktów. Oprócz jakości tkaniny są to także odpowiednie systemy usztywnienia. Ważne jest także to, że taki rożek powinien dać się rozebrać, aby móc wrzucić go do pralki. Miejmy świadomość, że nasze niemowlęta nie będą dbały o czystość rożka i dlatego konieczna będzie jego okresowe czyszczenie.