You are currently viewing Przenośny terminal platniczy

Przenośny terminal platniczy

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Przeważnie od sprzedawców wymaga się umiejętności obsługi urządzeń fiskalnych czy różnych akcesoriów, które z nimi współpracują. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to skomplikowane zadanie, ponieważ można to opanować w kilka chwil.

Ile trzeba zapłacić za terminal płatniczy?

mobilne terminale eserviceUrządzenia fiskalne są konieczne wszędzie tam, gdzie jest prowadzona sprzedaż detaliczna. Najczęściej dotyczy ona branży handlowej i usługowej, ponieważ tam klienci dokonują płatności w formie gotówkowej. Jednak trzeba zauważyć, że wszędzie tam gdzie jest przyjmowana gotówka, równie dobrze mogą być obsługiwane transakcje bezgotówkowe. Do tego celu służą mobilne terminale Eservice lub klasyczne stacjonarne, które są podłączone do kasy fiskalnej oraz źródła zasilania. Z pewnością w dużych sklepach sprawdzą się klasyczne terminale, które dodatkowo dysponują oddzielnym urządzeniem do wykonywania płatności zbliżeniowych. Jednak w restauracjach, salonach kosmetycznych czy w dowolnym handlu obwoźnym lepszy będzie terminal przenośny, czyli mobilny. To niewielkie urządzenie pozwala na przyjmowanie płatności kartami płatniczymi i kredytowymi różnych marek, a także przy pomocy specjalnej aplikacji w telefonie. Terminale płatnicze cenowo kosztują niewiele mniej lub nawet tyle samo co dobrej jakości kasa fiskalna, czyli znajdziemy je w cenie od tysiąca do tysiąca pięciuset złotych. Dostępne są modele z opłatą abonamentową lub bez niej, ale w tym przypadku przedsiębiorca musi opłacać prowizję od każdej dokonanej transakcji.

Terminal płatniczy jest dziś niezbędnym urządzeniem służącym do przyjmowania płatności w formie bezgotówkowej w zdecydowanej większości sklepów stacjonarnych i punktów usługowych. Jego zakup jest w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.