You are currently viewing Przemysłowe podajniki wibracyjne

Przemysłowe podajniki wibracyjne

Aby podajniki działały bez szwanku, należy pamiętać, że są przystosowane do danego rodzaju materiału, zatem jeśli na linie produkcyjnej nagle pojawi się inny materiał, do którego transportu nie jest przystosowany podajnik może dojść do przestoju lub awarii urządzenia.

Do czego wykorzystuje się podajniki wibracyjne?

podajniki wibracyjneW przemyśle podajniki wibracyjne służą, do tego, aby transportować materiały wykorzystując ich bezwładność. Zazwyczaj podajniki tego rodzaju służą do transportu materiałów sypkich. Za sprawą podajników wibracyjnych można z łatwością transportować części w określone miejsca linii produkcyjnej, więc cały proces produkcji odbywa się sprawniej i efektywniej. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów są w stanie dopasować pracę podajnika pod indywidualne życzenia klienta, aby ten mógł spełniać w pełni jego potrzeby. Podajniki wibracyjne dzięki elektormagnesom wytwarzają drgania, dzięki którym materiały wprowadzane są w ruch. Im większe drgania, tym szybciej będzie poruszać się materiał. Podajniki tego rodzaju mają budowę cylindryczną, stożkową lub liniową. Od budowy urządzenia zależne jest to, jaki rodzaj materiału będzie ono mogło z powodzeniem transportować. Należy pamiętać o sortowaniu materiałów, ponieważ wszelkie odpady mogą zakłócić pracę podajnika, który dostosowany jest do transportu konkretnego materiału, zatem wszelkie zmiany mogą negatywnie wpływać na pracę urządzenia. Jest to bardzo ważne, aby urządzenie mogło działać bezawaryjnie.

Urządzenia do transportu nazywane podajnikami wibracyjnymi służą z powodzeniem w przemyśle wydobywczym, przetwórczym, chemicznym czy spożywczym. Cechuje je spora wydajność i efektywne działanie. Aby urządzenie działało sprawnie ważna jest czystość transportowanych materiałów.