You are currently viewing Projektujemy ogród zimowy

Projektujemy ogród zimowy

Warto mieć świadomość, że ogród zimowy jest rozwiązaniem efektownym i bardzo przydanym, jednak pracochłonnym i związanym z pewnymi nakładami finansowymi. Posiadanie własnej przydomowej oranżerii może nas kusić, jednak warto dowiedzieć się, jakich należy dopełnić formalności w tym zakresie. Jakie zalety ma taki ogród zimowy i czy rzeczywiście warto się zdecydować na jego montaż w swoim własnym domu?

Korzystamy z ogrodu zimowego

zimowe ogrody na tarasiePrzede wszystkim ogród zimowy może być ogromną atrakcją zarówno dla domowników, jak i dla ich gości. Przyczynia się także do powiększenia powierzchni użytkowej domu. Jest to szczególnie znaczące w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych albo budynków w zabudowie szeregowej. Warto zdecydować się na zimowe ogrody na tarasie. W takich przypadkach możemy z nich korzystać przez cały rok. W takim przypadku powinniśmy także zainwestować w meble, dzięki którym nasz ogród zimowy stanie się doskonałym miejscem wypoczynku i spędzania czasu. Dzięki temu możliwe jest stworzenie dodatkowego pomieszczenia, które może być także wykorzystywane jako miejsce spotkań z klientami. Jest to z reguły miejsce ciche i odprężające, pozwala na cieszenie się atmosferą ciepła nawet w mroźne dni. Dużą zaletą takiego ogrodu zimowego jest fakt, iż poprawia mikroklimat panujący w całym domu i bilans cieplny budynku.

W dobrze zaprojektowanym ogrodzie zimowym można hodować nawet bardziej egzotyczne gatunki roślin. Obcowanie z nimi może w sposób korzystny wpływać na organizm ludzki. Ogród zimowy warto zaprojektować w taki sposób, aby pasował do reszty domu pod względem kształtu i stylu, co da nam efekt harmonijnej całości. Do takiego ogrodu konieczne jest zastosowanie ciepła o bardzo wysokim poziomie chłonięcia promieni słonecznych.