You are currently viewing Profesjonalna kąpiel dla psa

Profesjonalna kąpiel dla psa

Jeśli nasz pies ma problemy skórne i dermatologiczne oznacza to, iż raz na jakiś czas należy pupila wykąpać. Oczywiście, czasami wystarczą 2-3 kąpiele w roku, jednak są przypadki, gdzie należy tego zabiegu wykonać większą ilość, nawet do kilku razy w miesiącu. Co należy zrobić, aby tak częste kąpiele były dla niego przyjemne?

Częste kąpiele lecznicze psa

lecznicze kąpiele dla psówW przypadku, gdy nasz pies ma problemy skórne musimy zastanowić się nad tematem jakim są lecznicze kąpiele dla psów. Niestety, czasami okazuje się, iż pies musi zostać wykąpany więcej niż raz na parę miesięcy. Niekiedy kilka razy w jednym miesiącu. Musimy mu ten czas umilić, aby praca była dla nas łatwiejsza. Trzeba tworzyć pozytywne skojarzenia z wanną bądź miską, dawać przysmak po kąpieli, a także zainwestować w matę antypoślizgową, gdyż śliska powierzchnia dodatkowo stresuje naszego zwierzaka. Każdą kąpiel zaczynajmy od delikatnego moczenia łap, nagradzania za poprawne zachowanie, a następnie przechodźmy do kolejnych części ciała. Róbmy to powoli, aby nie denerwować stworzenia. Należy uważać żeby nie wzbudzać negatywnych skojarzeń i nie przestraszyć zwierzęcia np. polewając gorącą czy lodowatą wodą, pryskając po oczach, nosie. Pamiętajmy też, iż musimy wybrać odpowiedni do danego rodzaju sierści produkt myjący. Nigdy nie myjmy psa szamponem dla ludzi, ponieważ możemy wywołać na delikatnej skórze wiele niechcianych podrażnień. Jeśli nie wiemy jaki szampon wybrać zwróćmy się do weterynarza.

Aby pies chciał się regularnie kąpać musimy nauczyć go, iż kąpiel to coś przyjemnego. Korzystajmy z odpowiednich produktów do mycia, a jeśli zajdzie potrzeba skonsultujmy to z lekarzem. Dbajmy też o powolne przyzwyczajanie psa przy okazji nagradzając go smakołykami za posłuszeństwo i zachowanie spokoju.