You are currently viewing Proces uprawy marihuany

Proces uprawy marihuany

Hodowla outdoor jak sama nazwa na to wskazuje odbywa się w naturalnych warunkach, czyli na zewnątrz. Najczęściej jest to ogród, działka, może również to być taras lub balkon czy szklarnia. Dostęp powietrza, słońca oraz naturalna wilgotność odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. W ten sposób możemy hodować wiele roślin, kwiatów, krzewów czy różnego rodzaju drzew.

Hodowla pod naturalnym słońcem

uprawa marihuany outdoorWielu ludzi pasjonuje się praca na działce i jest to ich sposób na spędzanie czasu wolnego. Hodowla od nasionka do uzyskania pełnej rośliny może być bardzo interesującym zajęciem. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju uprawy. Szczególnym rodzajem hodowli jest uprawa marihuany outdoor, oczywiście dotyczy tylko krajów w których jest to legalne. Hodowla może odbywać się w odpowiednio zabezpieczonym ogródku, na działce, tarasie czy balkonie. Ważnym elementem jest stworzenie roślinie odpowiednich warunków wzrostu i rozwoju. Przede wszystkim temperatura otoczenia, wilgotność oraz zabezpieczenie przez wiatrem czy intensywnymi opadami. Nie należy oczywiście zapominać o niebezpieczeństwie ze strony szkodników czyli zwierząt lub ptactwa oraz wścibskich sąsiadów. Wybierając miejsce powinniśmy pamiętać o odpowiednim nasłonecznieniu około 5 do 6 godzin intensywnego słońca, nie należy jednak zapominać o możliwości przegrzania rośliny co spowoduje ograniczenie jej wzrostu i rozwoju. Poza tym odpowiednie warunki glebowe, ziemia dobrze osuszona, odpowiednio zakwaszona, bogata w substancje organiczne i minerały. Preferowane nawożenie ekologiczne a więc mączka kostna, rybna lub z wodorostów.

Należy pamiętać iż odpowiednie warunki zapewnią uprawę wysokiej jakości przy minimalnym wkładzie finansowym. Konopie to rośliny jedno roczne, nasiona do wysiewu najlepiej zamawiać od sprawdzonych producentów. Szczególnie polecane z Holandii. Ziemię pod uprawę należy już przygotować jesienią, aby wiosną moc spokojnie rozpocząć hodowlę.