You are currently viewing Proces kremacji zwłok

Proces kremacji zwłok

Odejście bliskiej osoby ze świata żywych nie jest przyjemną sytuacją. Mimo to, każdego z nas czeka śmierć, a bliscy powinni zająć się uroczystością pogrzebową. Nieobojętny jest pochówek zmarłego, który wiąże się z umieszczeniem ciała w trumnie bądź też kremacją zwłok. Drugi proces staje się coraz bardziej powszechny.

Na czym dokładnie polega kremacja zwłok?

kremacja zwłok warszawaKażdy ma prawo decydować o sobie. Po śmierci pewne decyzje muszą zostać podjęte przez najbliższą rodzinę. Dotyczą one chociażby pochówku zmarłego. Na uwagę zasługuje kremacja zwłok Warszawa to miasto, w którym proces wykonywany jest w specjalistycznych i nowoczesnych piecach. Na czym dokładnie polega?  Kremacja związana jest z paleniem zwłok po śmierci, oczywiście za zgodą zmarłej osoby bądź też jej rodziny. W pierwszej kolejności bliscy muszą załatwić niezbędne formalności. Należy dostarczyć akt zgonu do domu pogrzebowego i dokonać stosownych podpisów. Przygotowanie ciała obejmuje mycie, jak i usunięcie metalowych przedmiotów. Ponadto, zmarły może zostać ubrany w standardowy strój pogrzebowy. Potem ciało zostaje umieszczone w specjalnej trumnie wykonanej z ekologicznego drewna. Nie może być ona malowana i lakierowana. Jakie są kolejne etapy kremacji? Na pewno trumna zostaje wprowadzona do specjalistycznego pieca, w którym panuje bardzo wysoka temperatura. Kremacja trwa około dwóch, trzech godzin. Czy bliscy mogą obserwować całościowy proces? Jak najbardziej tak. Po spaleniu, popiół zostaje umieszczony w specjalnym worku, a następnie w urnie. Bliscy mogą zamówić mszę przed rozpoczęciem procesu palenia zwłok.

Z pewnymi sytuacjami musimy się pogodzić. Śmierć bliskiej osoby nie jest niczym przyjemnym, jednak zawsze musimy zadbać o pochówek. Coraz częściej wykonywana jest kremacja zwłok, która pozwala na spalenie zwłok. Wszystkie etapy palenia są kontrolowane przez pracowników domu pogrzebowego, a rodzina ma możliwość jego obserwacji.