You are currently viewing Prawidłowe cięcie iglaków

Prawidłowe cięcie iglaków

 

Rośliny iglaste wymagają specjalnej pielęgnacji. Do najważniejszych zabiegów należy cięcie iglaków. Jeśli nie jesteśmy pewni jak go wykonać, lepiej skorzystać z pomocy specjalisty, który zna się na ogrodnictwie.

Specjalistyczne usługi cięcia iglaków w ogrodzie

cięcie iglakówJednymi z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych roślin w naszych ogrodach są rośliny iglaste. Są one reprezentowane przez szeroka gamę gatunków, których cechą wspólną jest występowanie liści w formie szpilek oraz niezwykle dekoracyjne właściwości. Rośliny te bardzo często są wykorzystywane do tworzenia ozdobnych i zasłaniających widok żywopłotów, które w dodatku nie tracą swoich cech również zimą. Jednak aby rośliny iglaste mogły rosnąć zdrowe i estetyczne wymagają odpowiedniej opieki i właściwego kształtowania. Ze względu na to, że w ofercie rynkowej możemy spotkać wiele odmian, to cięcie iglaków również należy dostosować do wymagań sytuacji oraz możliwości regeneracyjnych rośliny. Zwykle w przypadku tej grupy drzew i krzewów przycinamy tylko pędy pierwszoroczne, dzięki czemu roślina zachowuje zdrowy i właściwy pokrój. Ważne jest również pamiętanie aby cięcie iglaków przeprowadzać w taki sposób by nie osłabiać pędów i by nie stwarzać okazji do zaatakowania roślin przez grzyby i bakterie. Dlatego też cięcie iglaków powinno się wykonywać w odpowiedniej porze roku i przy znajomości sztuki pielęgnacji tej grupy roślin. Wobec tylu wymagań, coraz większa grupa osób decyduje się zrezygnować z własnego przeprowadzania zabiegów polegających na usuwaniu gałązek i powierzyć cięcie iglaków na swojej działce w ręce doświadczanego ogrodnika. Jest to rozwiązania przedłużające żywotność rośliny i polepszające ich kondycję zdrowotną.

Właściwa pielęgnacja sprawi, że nasz żywopłot będzie prezentował się okazale przez cały rok. W przypadku roślin iglastych, cięcie iglaków wymaga specjalnego podejścia. Dlatego warto w tej sprawie zaufać wiedzy i doświadczeniu profesjonalnych ogrodników.