You are currently viewing Pranie dywanów i wykładzin w domach

Pranie dywanów i wykładzin w domach

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Dywany obecnie znajdują się w niejednym polskim domu. Jakiś czas temu wróżono, że szybko skończy się moda na korzystanie z dywanów ponieważ pojawiły się w użytku panele podłogowe. Jednak okazało się, że wiele osób z dywanów nie zrezygnowało i do tej pory posiadają oni je w swoich domach. Nie da się jednak ukryć, że łatwo dochodzić może do zabrudzenia dywanu. 

Polecani specjaliści od prania dywanów 

pranie dywanów jelenia góraDywany w domach mogą wyglądać naprawdę świetnie. Wystarczy jedynie o te materiały odpowiednio dbać. Dywany oraz wykładziny dywanowe mają to do siebie, że bardzo łatwo ulegają zabrudzeniom. Wystarczy codzienne, zwykłe korzystanie z dywanu i mogą pojawiać się na nim zabrudzenia, które niekiedy dość trudno jest usunąć z powierzchni dywanu. Początkowo możemy próbować własnych sił w tego typu problemach. Jeśli jednak domowe metody nas zawiodą to konieczne będzie sięgnięcie po pomoc sprawdzonych fachowców. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest profesjonalne pranie dywanów Jelenia Góra jest jednym z miast, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzonych fachowców, którzy się na co dzień praniem dywanów zajmują. Metod prania dywanów jest obecnie kilka. Jednak najczęściej wybieraną techniką jest metoda ekstrakcyjna. Polega ona na tym, że do prania dywanu używa się specjalnego odkurzacza piorącego. Przy jego pomocy na powierzchnię dywanu nakłada się aktywną pianę, która skutecznie wywabia plamy. 

Niektóre dywany wymagają tego by przeprowadzić pranie zarówno runa jak osnowy, z której zbudowany jest dywan. W takim przypadku ciężko poradzić sobie z plamami przy użyciu metody ekstrakcyjnej. Wówczas najczęściej stosuje się metodę na wskroś. Takie metody wymagają zabrania dywanu od klienta a po pomyślnie przeprowadzonym praniu dywan do klienta wraca.