You are currently viewing Praktyczny śpiworek do spania

Praktyczny śpiworek do spania

W trakcie snu dzieci rosną, gdyż jest wytwarzany hormon wzrostu. Drzemki są ważne także dla odpoczynku i regeneracji, których tak bardzo potrzebuje każde dziecko. Żeby maluch nie zmarzł czasie snu przyda się odpowiednie okrycie.

Z czego są uszyte śpiworki do spania? 

śpiworek do spania dla niemowlakaNoworodki niewiele się poruszają, bo ich koordynacja ruchowa jest mocno ograniczona. Jednakże z każdym miesiącem ta  sytuacja się zmienia i trzeba zadbać o komfort i bezpieczeństwo malucha. W trakcie snu niemowlęta bardzo dużo się ruszają, przez co często będą się odkrywać. Ciągłe przykrywanie malucha nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego idealny będzie śpiworek do spania dla niemowlaka. Nie ogranicza on ruchów dziecka oraz zapewnia mu ciepło przez całą noc, dlatego też warto w niego zainwestować. Przeważnie jest w całości wykonany z miękkiej bawełny, która świetnie chłonie wodę i pozwala skórze oddychać. Nie wygląda on jak standardowy śpiwór, gdyż maluch ma schowane w nim ciało, poza rączkami. Jego góra jest na grubych ramiączkach, zatem rączki są poza nim. Śpiworek kształtem przypomina dużą łezkę, w której maluch może się swobodnie przewracać z boku na bok. Śpiworki mogą też być uszyte z materiału minky, który z jednej strony ma polar, a z drugiej bawełnę. Ciekawą opcją na jesienne i zimowe wieczory są śpiworki polarowe, które mają rozpięcie w formie zamka błyskawicznego na całej długości. Takie miejsce do spania dla malucha na pewno się przyda, bo już nigdy nie będzie miał zimnych stóp, kiedy się odkryje. Jest on świetną alternatywą dla kocyków. 

Śpiworki do spania dla małych dzieci nie są drogie, ale za to bardzo praktyczne, dlatego też tak wielu rodziców się na nie decyduje. Najtańsze modele kosztuja około trzydzieści pięć złotych, a za markowe, renomowanych firm trzeba zapłacić drugie tyle.