You are currently viewing Praca psychiatry dziecięcego jest naprawdę ciężka

Praca psychiatry dziecięcego jest naprawdę ciężka

Kiedy myślimy o psychiatrach z pewnością na myśl przychodzi nam najpierw ten zajmujący się dorosłymi ludźmi, praca z dziećmi może wydawać się prosta jednak często jest o wiele trudniejsza. Chciałbym przedstawić za tym kilka argumentów, które myślę że są naprawdę istotne i warto je rozpatrzyć.

Czemu psychiatrzy dziecięcy mają tak trudne zadanie?

psychiatra dziecięcyDzieci mogą zapadać na takie same choroby powiązane z psychiką co ludzie dorośli, jednak ich leczenie oraz diagnoza często się różni w sporym stopniu. Dzieci często jeszcze nie rozumieją otaczającego je świata dostatecznie dobrze, a przy tym są naprawdę wrażliwe. Przez to właśnie nie można z nimi pracować tak jak z dorosłymi, dodatkowo trzeba uważać na każde słowo oraz czyn, by ich jakoś bardziej nie zranić. Z tego powodu psychiatria dziecięca jest naprawdę trudną częścią medycyny, jednak jest bezsprzecznie potrzebna. Często dorośli ludzie cierpią na różne choroby psychiczne właśnie przez dzieciństwo, już w tym okresie życia zaczęły się pojawiać, a gdyby dostatecznie szybko je zdiagnozowano i usunięto, mogliby żyć o wiele bardziej szczęśliwiej. Gdy widzicie u swojego dziecka jakieś niepokojące zmiany lub podejrzewacie o coś, to w takich przypadkach często może być niezbędna właśnie pomoc psychiatry. Należy zawsze trzymać rękę na pulsie, tak żeby nic złego nie stało się waszym dzieciom. Psychiatra dziecięcy ma do czynienia z naprawdę wielką ilością różnych chorób takimi jak lęki, nerwice, czy różnego rodzaju problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Także pomaga z kwestią zaburzeń poznawczych, przykładowo z zespołem aspergera.

Dzieci posiadają niezwykle delikatne umysły przez co trzeba naprawdę na nie uważać. Oczywiście nie mówię tu o niczym przesadzonym, jednak trzeba zawsze pamiętać że to nie są dorośli którzy posiadają dystans oraz wszystko rozumieją, dzieci zbyt wiele rzeczy biorą naprawdę do siebie.