You are currently viewing Potrzebowałem założyć budowlaną gewerba

Potrzebowałem założyć budowlaną gewerba

Nigdy nie chciałem mieszkać w kraju, w którym się urodziłem. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wyemigrowałem do Niemiec. Od samego początku radziłem sobie tutaj całkiem nieźle. Przede wszystkim miałem pracę, która mi się podobała. Nie była to lekka praca, ponieważ pracowałem na budowie, ale jednak lubiłem to co robię i dostawałem za to sowite wynagrodzenie, dlatego nie miałem na co narzekać.

Bez problemu założyłem budowlaną gewerba w Niemczech

budowlana gewerba w niemczechOd pewnego czasu chodziła mi jednak po głowie myśl, żeby założyć własną działalność i pracować na własny rachunek. Taka działalność w Niemczech nazywała się gewerba. Początkowo nie wiedziałem, z jakimi formalnościami i opłatami będę musiał się liczyć, dlatego poszedłem do radcy prawnego i zapytałem go o radę. Powiedziałem mu, że interesuje mnie budowlana gewerba w Niemczech. Dowiedziałem się od niego, że założenie tego typu działalności nie jest trudne i nie jest obarczone zbyt dużymi kosztami. Większość formalności można załatwić „od ręki”. W zasadzie będę potrzebował tylko swojego dokumentu tożsamości, zaświadczenia o tym, gdzie jestem zameldowany oraz dokumentu o niekaralności. Na miejscu, w urzędzie do spraw gospodarki, do którego powinienem się z tymi dokumentami udać, będę musiał wypełnić odpowiedni formularz oraz wnieść opłatę za załatwienie sprawy. W ciągu maksymalnie kilku dni sprawa powinna być załatwiona.

Wtedy już będę mógł startować ze swoją działalnością. Moja firma będzie zarejestrowana i będę mógł legalnie pozyskiwać klientów. Rozliczanie się z niemieckim urzędem skarbowym również nie jest zbytnio trudne. Można to robić samemu lub zatrudnić do tego celu księgową, którą bez problemu znajdę w lokalnych biurach rachunkowych. Cieszę się, że założenie gewerba w Niemczech jest takie proste.