You are currently viewing Potrzebny mi był rzeczoznawca nieruchomości

Potrzebny mi był rzeczoznawca nieruchomości

Niedawno zmarli moi rodzice. Nie zostawili oni żadnego testamentu, dlatego teraz wraz z rodzeństwem musiałam podzielić się spadkiem po nich. W skład tego spadku wchodziło kilka nieruchomości. Mieliśmy dość duży problem, żeby dogadać się względem tego, ile ten spadek jest wart. W końcu miałam już dość ciągłych kłótni. Uznałam, że najlepiej będzie zatrudnić rzeczoznawcę, który sam się tym zajmie.

Gdzie w Warszawie znajdę rzeczoznawcę?

rzeczoznawcy nieruchomości z warszawyWiedziałam, że musi to być naprawdę bardzo dobry fachowiec, który świetnie zna się ona oferowanych przez siebie usługach. W innym przypadku rodzeństwo mogłoby podważyć jego kompetencje i tym samym kłótnie o spadek toczyłyby się dalej. Całe szczęście ze znalezieniem odpowiedniej osoby nie miałam żadnego problemu. Moja przyjaciółka z pracy podpowiedziała mi, w jakim biurze prawnym przyjmują zdecydowanie najlepsi rzeczoznawcy nieruchomości z Warszawy. Ona sama korzystała kiedyś z usług rzeczoznawcy, który tam pracuje. To specjalista z wieloletnim doświadczeniem w wycenianiu nieruchomości mieszkalnych i gospodarczych. Świetnie zna się on na swojej pracy i zawsze przy wycenia uwzględnia wszelkie czynniki zewnętrzne (takie jak okolica, ciągi komunikacyjne w bliskiej lokalizacji itp.) oraz czynniki wewnętrzne (stopień wykończenia nieruchomości, przeprowadzone remonty itp.). Zdecydowałam się skorzystać z jego usług.

Przyjaciółka bardzo mnie bowiem do tego zachęciła, dając temu rzeczoznawcy takie dobre rekomendacje. Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Rzeczoznawca miał akurat wolny czas w ciągu kilku najbliższych dni, dlatego w tym czasie przejrzał wszystkie dokumenty, obejrzał nieruchomości oraz wycenił je. Teraz wreszcie mogliśmy podzielić się z rodzeństwem spadkiem i każdy dostał swoją część.