You are currently viewing Poszukiwania żywności bezglutenowej

Poszukiwania żywności bezglutenowej

Kiedy dowiedziałam się, że moja córeczka choruje na celiakię trochę się przeraziłam. Nikt w naszej rodzinie nie cierpiał na takie choroby i nie wiedziałam, jakie potrawy mogę jej podawać. O wszystko chciałam się dopytać lekarza. Ten jednak bardzo szybko rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Powiedział bowiem, że obecnie można kupić naprawę wiele wariantów bezglutenowego jedzenia.

Skorzystałam z oferty sklepu z żywnością bezglutenową

sklepy z żywnością bezglutenowąOkazało się, że w wielu sklepach obecne są zamienniki produktów z glutenem na takie bezglutenowe. To świetny wybór dla osób, które wciąż chcą samodzielnie gotować i nie chcą rezygnować z ulubionych smaków. Od razu po wyjściu z córką z gabinetu lekarskiego, zaczęłam poszukiwania takiego sklepu. Moja przyjaciółka, która sama nie toleruje glutenu poleciła mi bardzo dobrze zaopatrzone sklepy z żywnością bezglutenową. Jeden z nich znajdował się bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania, dlatego od razu się tam udałam. Znalazłam tam bardzo duży wybór pieczywa bezglutenowego, specjalnych mąk ryżowych i kukurydzianych, które nie zawierają glutenu oraz półproduktów takich jak budynie bezglutenowe, proszki do pieczenia bez glutenu i inne produkty, które w swojej tradycyjnej wersji ten składnik zawierają. Od razu zrobiłam duże zakupy. Byłam bardzo zadowolona z niskich, atrakcyjnych cen, które obowiązywały w tym sklepie.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że produkty okazały się wysokojakościowe i smaczne. Z ich pomocą mogłam przygotować dla mojej córeczki bardzo dobre, pełnowartościowe potrawy, które bardzo jej smakowały. Cieszę się, że w tym sklepie znajdę wszelkie produkty, które przydają się osobom nietolerującym glutenu w swojej codziennej diecie.