You are currently viewing Poszukiwania pracowników z Ukrainy do firmy

Poszukiwania pracowników z Ukrainy do firmy

Prowadzę małą firmę, która zajmuje się haftowaniem personalizowanych napisów na wszelakich materiałach i tkaninach, a także w miarę możliwości innych produktach. Ostatnio miałam dosyć sporo zamówień i pojawiła się szansa na rozwój firmy. Trochę się jednak obawiałam, ponieważ bałam się czy uda mi się utrzymać kilkoro pracowników. Sąsiadka doradziła mi bardzo dobre rozwiązanie.

Zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy

jak znaleźć pracownika z ukrainyDowiedziałam się od niej, że najlepiej będzie jak zdecyduje się zatrudnić pracowników z Ukrainy, ponieważ nie chcą oni zbyt wysokich pensji i zadowolą się nawet umową o dzieło, byleby tylko mieć jakieś stałe źródło dochodów. Uznałam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób takich jak ja, jednakże, nie miałam pojęcia jak znaleźć pracownika z ukrainy do firmy. W tym przypadku przydała się pomoc mojej córki, która dała mi namiary na międzynarodową agencję pracy, która specjalizowała się w zatrudnianiu pracowników z tego kraju. Dowiedziałam się od niej, że w tej agencji pracy można znaleźć wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy są gotowi do podjęcia pracy nawet z dnia na dzień. Nie tracąc czasu od razu udałam się do tej agencji pracy i złożyłam tam swoją ofertę pracy. Jeszcze tego samego dnia zgłosiło się do mnie kilku chętnych pracowników z Ukrainy. Dużą zaletą skorzystania z pośrednictwa przy poszukiwaniu pracowników było to, że zgłaszały się do mnie tylko osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

Dzięki temu zaoszczędziłam sporo czasu na rekrutację odpowiednich osób. To było bardzo praktyczne i komfortowe dla mnie rozwiązanie. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z tą agencją, ponieważ dzięki temu mogę zatrudniać Ukraińców tylko w tych okresach, kiedy w mojej branży jest wzmożony ruch i mam bardzo dużo zamówień.