You are currently viewing Popularna żółta taśma

Popularna żółta taśma

Z taśmami każdy z nas miał do czynienie, ale najczęściej były to zwykłe taśmy do pakowania. Poza nimi znajdziemy na rynku wiele innych rodzajów taśm, które mają znacznie szersze zastosowanie i są bardziej wytrzymałe od nich.

Jak wykorzystać żółtą taśmę odblaskową?

taśma odblaskowa żółtaJadąc samochodem po zmroku, jedynie co widzi się na drodze, to światła innych pojazdów i odblaski padające ze znaków drogowych. Dzieje się tak, ponieważ są wykonane ze specjalnej folii odblaskowej. Można jeszcze zaobserwować reklamy w postaci banerów i szyldów, które często mają odblaskowe kontury lub tylko pewne elementy. Taśma odblaskowa żółta będzie najlepsza do wykonania takiego oznakowania. Jest ona łatwa w zastosowaniu, ma mocny, akrylowy klej i gładką powierzchnię, od której świetnie się odbija światło. Taśmy odblaskowe są dostępne w wersji samoprzylepnej, albo przeznaczonej do wprasowania lub przyszycia. Jednak ta pierwsza jest najpopularniejsza, gdyż posiada szerokie zastosowanie w wielu branżach. Przeważnie tego typu taśmy są wykorzystywane do zwiększenia widoczności pojazdów przez wyklejenie nimi konturów pojazdu. Sprawdzają się również w wyróżnianiu elementów infrastruktury drogowej. Mowa tu na przykład o słupach drogowych lub wyznaczających wjazd do budynku. Można je stosować w celu wyróżnienia ogrodzenia znajdującego się blisko drogi. Najczęściej stosowane są taśmy w kolorze żółtym, czerwonym, białym i złotym. Dostępne one są w wielu, specjalistycznych sklepach internetowych w formie rolek lub sprzedawane są na metry.

Wymienione zastosowanie żółtej taśmy odblaskowej jest jedynie jego niewielką częścią, ponieważ przydaje się ona w wieli innych sytuacjach. Jest ona dobrze widoczna pod każdym kątem i można ją przyklejać na szkle, metalu, drewnie czy plastiku.